Rezerwat Archeologiczny Genius loci

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, ul. Ks. I. Posadzego 3

Rezerwat Archeologiczny Genius loci na Ostrowie Tumskim (dział Muzeum Archeologicznego w Poznaniu) ul. Posadzego 3, Poznań

http://www.muzarp.poznan.pl/rezerwat/

I termin 31.01. - Co robisz skrzacie w mieszkowej chacie?

Warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą się dowiedzieć, w co wierzyli nasi pradziadowie. Zajrzymy z wizytą do grodowej chaty i poznamy jej wyjątkowych lokatorów - skrzaty i domowiki. Dowiemy się, kto zaplatał grzywy koniom, kto spał za paleniskiem i kto psuł mleko gospodyni oraz poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy 1000 lat temu skrzaty rzeczywiście nosiły czerwone czapeczki.

II termin 07.02. - Kiedy w chacie cicho, w polu piszczy licho!
Warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą się dowiedzieć, w co wierzyli nasi pradziadowie. Na przydomowym poletku gospodarza Mściwoja będziemy szukać śladów działania duszków i magicznych stworów. Dowiemy się, przed kim trzeba uciekać w słoneczne południe, jakie licho chowa się za chmurami i dlaczego w nocy lepiej nie biegać po lesie oraz przekonamy się, czy w Rezerwacie przypadkiem nie mieszkają tysiącletnie duchy!

Warsztaty odbywać się będą we wtorki w godz. 11:00-12:30

Zapisy przyjmujemy od 10 stycznia 2017 r. drogą mailową na adres: rezerwat@muzarp.poznan.pl oraz telefonicznie na numer: 61 852 21 67

Wstęp wolny 

Ponadto codziennie, w czasie ferii, organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci do kącika gier i zabaw w rezerwacie, w którym można zagrać w dawne gry planszowe (szachy, warcaby, trick-tracka, henfatafl i inne), wykonać swoją miniaturę albo witraż albo namówić opiekunów do rozegrania partii specjalnych, archeologicznych "Dobble".

Korzystanie z kącika jest bezpłatne

Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w zimowym konkursie dla dzieci - na najpiękniejszy rysunek Mieszka lub Dobrawy.

Raz w tygodniu - w soboty, będzie losowana nagroda książkowa zatytułowana "Historia Poznana", opowiadającą o przygodach grupy małych poznaniaków żyjących na Ostrowie Tumskim w czasach, kiedy był on grodem.