Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10

Teatr Polski

www.teatr-polski.pl

Ferie z "Ojczyzną"

2 luty 2017
MALARNIA
g.10.00 oraz 12.00

Jak przyjemnie spędzić czas w ferie?

Mamy dla Ciebie propozycję!

Wszystko zacznie się od zwykłych brązowych klocków, które na początku przedstawienia podpiszesz swoim imieniem. Pomogą Tobie w tym: KLOCEK, DOM, DROGA, PAN WOJSKO, MOWA. Następnie bohaterowie wprowadzą Cię w świat zabawy, dzięki któremu zbudujesz "OJCZYZNĘ".
Zaciekawieni?

Przybywajcie do naszego teatru w celu przeżycia niesamowitej PRZYGODY!

Wszystkich informacji udzieli wieczne uśmiechnięte Biuro Obsługi Widzów:

rezerwacja@teatr-polski.pl
tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28

------------------


TEATRANKI: Skrzynie skarbów

wiek: 4-6 lat

5 lutego 2017, godz. 11.00

Na czas warsztatów wszyscy uczestnicy staną się odkrywcami wielkiej tajemnicy. Czym jest skarb? Jak wygląda skrzynia, w której się znajduje? O tym każda z drużyn poszukiwaczy zdecyduje samodzielnie.

Prowadzenie: Joanna Żygowska

  • Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
  • Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel.  (61) 852 56 28 (wew. 13).
  • Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu bilety24 oraz w kasie Teatru.
  • Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel.  (61) 852 05 41.

Organizatorzy proszą o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

-----------

TEATRANKI: Cztery pory roku, czyli o tym jak zobaczyć muzykę

wiek: 4-6 lat

15 stycznia, godz. 11.00

Muzyka to nie tylko świat dźwięków, to również świat niezliczonych barw oraz emocji. Podczas warsztatu postaramy się zobaczyć muzykę. Będziemy ją wyrażać ruchem, gestem a także kolorami.  Biegając, słuchając, patrząc i malując stworzymy naszą niesamowitą krainę dźwięków.

Prowadzenie: Joanna Sykulska

Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel.  (61) 8525628 (wew. 13).

-----------


Magiczne ferie w Teatrze Polskim w Poznaniu - warsztaty teatralne

Teatr jest miejscem pełnym magii, gdzie rzeczy pozornie niemożliwe stają się możliwe a każdy z nas może stać się choć na moment kimś innym. Wielość różnych przestrzeni w teatrze zachęca nie tylko do ich odkrywania czy ogrywania, ale też do ich ożywienia a nawet odczarowania. Odczarowania? Tak, bowiem każdy budynek ma swojego ducha.

Będziemy poznawać to wyjątkowe miejsce poprzez gry oraz zabawy teatralne i nie-teatralne. Na końcu naszych spotkań przekonamy się, ile tajemnic skrywa najstarszy, nieprzerwanie działający teatr w Polsce.

Organizatorzy zapraszaja dzieci w wieku 7-11 lat na pięć warsztatów w dniach 6-10 lutego 2017.

Zajęcia odbywają się w godzinach 16.30-18.00.

Koszt udziału w warsztatach: 50 zł

Informacja oraz rezerwacje: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 58 (wew.13).

Liczba miejsc ograniczona.

-----------


8 lutego (środa), g. 19.00, Piwnica pod Sceną

Wierszostań! W Polskim

Wszystkie znaki mówią, że oto się stanie: druga edycja WIERSZOSTANIA! w Polskim coraz bliżej. Zapraszamy wszystkich chcących publicznie mierzyć literackie siły (swoje i cudze) na sceniczne zamiary do piwnicy Teatru Polskiego w Poznaniu. Czekamy na zgłoszenia autorskich tekstów do konkursu pod adresem wiersze.w.polskim@gmail.com. W zgłoszeniu należy zawrzeć imię, nazwisko oraz jedno zdanie o sobie. Oprócz tego warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaprezentowanie swojego utworu na piwnicznej scenie Teatru w czasie nie dłuższym niż 3 minuty. Liczy się nie tylko CO powiecie, ale też JAK to zrobicie! Puśćcie wodze fantazji, w teatrze wiele jest możliwe! O zwycięstwie zadecyduje publiczność. Oprócz chwały i performatywnych wawrzynów przewidziane są nagrody.

Konkurs poprzedzi spotkanie z poetą Rafałem Różewiczem.

Rafał Różewicz - urodzony w 1990 roku w Nowej Rudzie. Twórca tekstów poetyckich. Były redaktor naczelny "2Miesięcznika. Pisma ludzi przełomowych". Autor zbioru wierszy Product placement (2014), za który był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS w kategorii "debiut roku" (2015), Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej" wARTo (2015) i wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" za poetycki debiut roku w Polsce (2015). Ostatnio wydał  kolejny zbiór wierszy pt. Państwo przodem (Fundacja Duży Format/Biuro Festiwalowe Impart Wrocław 2016/Warszawa-Wrocław 2016). Mieszka we Wrocławiu.