Zarządzenie wyborów

Prezes Rady Ministrów rozporządzeniem z 13 sierpnia 2018 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządził na dzień 21 października 2018 r. przeprowadzenie wyborów samorządowych.

Zgodnie z art. 473 § 2 Kodeksu wyborczego w przypadku braku otrzymania przez jednego z kandydatów na prezydenta więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, czternastego dnia po pierwszym głosowaniu przeprowadza się ponowne głosowanie. Oznacza to, że ewentualna II tura wyborów prezydenta odbędzie się 4 listopada 2018 r.

W Poznaniu wyborcy wybierać będą 34 radnych do Rady Miasta Poznania w 6 okręgach wyborczych (w I i II okręgu wyborczym - po 5 radnych, a w III, IV, V i VI okręgu wyborczym - po 6 radnych) oraz Prezydenta Miasta Poznania, a także radnych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (w wyborach do Sejmiku Poznań stanowi okręg wyborczy nr 1).

Treść rozporządzenia wraz z kalendarzem wyborczym znajduje się tutaj.

Obwieszczenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego z 21 sierpnia 2018 r. o podziale Województwa na okręgi wyborcze w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego znajduje się  tutaj.

Serwis internetowy Państwowej Komisji Wyborczej poświęcony wyborom samorządowym znajduje się tutaj.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej