grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Oświetlenie na przystankach PST

Radna Małgorzata Dudzic-Biskupska podejmuje w interpelacji temat oświetlania w nocy nieczynnych na czas remontu przystanków PST oraz w sprawie infrastruktury na przystankach komunikacji zastępczej.

Woda wróci do lasu

Zakład Lasów Państwowych przeprowadzi badania geodezyjne w rejonie Strumienia Junikowskiego. Są one wstępem do poprawy warunków retencyjnych w dolinie strumienia. M.in. z zamierzeniami inwestycyjnymi zapoznała się dzisiaj (16.09) Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Poznania.

Chcą się uczyć w Poznaniu

Dla około 800 poznańskich uczniów zabrakło miejsc w szkołach ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony uczniów spoza Poznania. - Do 5 września problem udało się rozwiązać i wszyscy chętni znaleźli miejsce - mówił na posiedzeniu Komisji Oświaty i Wychowania Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty.

Miasto i OutFilm Festival

Radny Krzysztof Rosenkiewicz złożył zapytanie do Prezydenta Miasta w sprawie współorganizowania przez jednostki Miasta Poznania OutFilm Poznań Festival. Był to przegląd kina queerowego i najpopularniejszych filmów LGBT+ ostatniego sezonu.

Robert Gamble ma swój pomnik

Na Winogradach, przed siedzibą wydawnictwa Media Rodzina stanęła rzeźba zmarłego w 2020 roku Roberta Gamble, amerykańskiego pastora, który związał się Poznaniem i zrealizował w naszym mieście wiele inicjatyw społecznych. W 2016 roku Rada Miasta przyznała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania.

Uporządkować hulajnogi

Jakie pomysły ma Miasto Poznań na rozwiązanie problemu z parkowaniem hulajnóg elektrycznych? Tym tematem zajęła się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Bogdanka I

O aktualną sytuację i przyszłość użytku ekologicznego "Bogdanka I", zapytał w interpelacji radny Andrzej Rataj.

Chronić drzewa w mieście - LXX sesja RMP

Podczas LXX sesji Rady Miasta przyjęto stanowisko w sprawie ochrony drzew w Poznaniu. Jego tematyka związana jest z trwającą od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej intensywną dyskusją dotyczącą konieczności zwiększenia ochrony rosnących w mieście drzew. Rada spotkała się na sesji stacjonarnej w komplecie po raz pierwszy od ponad 2 lat.

Komunikacja na czas remontu PST

Radna Małgorzata Dudzic-Biskupska wystosowała interpelację w sprawie zmiany trasy, a w szczególności przystanków końcowych linii wjeżdżających z Suchego Lasu i Biedruska do Poznania. Radna poinformowała także na portalu społecznościowym, że zwróciła się o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej w związku z prowadzonymi w mieście remontami.

Witaj szkoło

Miejska inauguracja odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 15. Miasto Poznań reprezentowali przewodniczący RMP Grzegorz Ganowicz i zastępca rezydenta Mariusz Wiśniewski.

Rocznica Porozumień Sierpniowych

Poznańskie obchody 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych odbyły się na placu Adama Mickiewicza. Miasto Poznań reprezentowali przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz i zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Standardy ochrony drzew

Poznańscy radni wrócili do pracy po wakacyjnej przerwie. W ostatnim dniu sierpnia obradowała Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej RMP. Radni dokończyli posiedzenie z lipca i zapoznali się ze standardami ochrony drzew w mieście.

Opinie w sprawie podręcznika

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaapelował do poznańskich nauczycieli, aby nie korzystali z podręcznika do HiT (Historii i Teraźniejszości) autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. My przytaczamy opinie radnych RMP oraz stanowisko Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

1 Strona 2 3 272