grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Budżet sportu

Koniec tradycyjnie wiąże się z pracami nad nowym budżetem Miasta. Radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki spotkali się, aby porozmawiać o środkach, które zostaną przeznaczone na sport.

Edukować w sprawie zdrowego odżywiania

Spożywanie odpowiednio skomponowanych posiłków pozwala uniknąć wielu problemów i schorzeń - czytamy w interpelacji radnego Andrzeja Rataja, który pyta o możliwość zajęć edukacyjnych w poznańskich szkołach, w zakresie zdrowego sposobu odżywiania się.

Nowe pojazdy Straży Miejskiej

Poznańscy strażnicy miejscy mają cztery nowe pojazdy specjalistyczne. Auta będą wykorzystywane na przykład podczas interwencji dotyczących osób nietrzeźwych, czy potrzebujących zwierząt, a także - tak jak dotychczas - ściśle współpracować z radami osiedli.

Pytania o PRM

O aktualną sytuację systemu Poznański Rower Miejski i dalsze perspektywy jego rozwoju pytał szczegółowo w interpelacji radny Andrzej Rataj.

LV sesja RMP z budżetem w tle

Prezentacja projektu budżetu i założeń wieloletniej prognozy finansowej miasta to najważniejsze punkty wtorkowej 55. sesji Rady Miasta Poznania. Radni zapoznali się z planem przychodów i wydatków miasta z uwzględnieniem zmian przepisów, które weszły w życie w ostatnich tygodniach. Planowane dochody budżetu wyniosą 4,4 mld zł.

Czas na las

Tam, gdzie kiedyś planowano budowę pola golfowego będzie las. W piątek, 12 listopada, na terenie dawnej szkółki roślin ozdobnych w Krzyżownikach posadzono pierwsze drzewa. W akcji sadzenia drzew udział wzięli m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak i radni miejscy Dorota Bonk-Hammermeister oraz Przemysław Polcyn.

LIV sesja RMP

Ślubowanie nowego radnego, uchwały planistyczne, nazewnicze, ustalenie wynagrodzenia dla prezydenta Poznania, takie tematy m.in. pojawiły się na sesji Rady Miasta w dniu 9 listopada.

Osobista Karta Poznańska już blisko!

Wiosną przyszłego roku w ręce poznaniaków trafi "OK Karta", czyli Osobista Karta Poznańska. Mieszkańcy rozliczający podatki w naszym mieście będą mogli korzystać z różnego rodzaju ulg i promocji, np. darmowych lub zniżkowych wejść do kin, teatrów, muzeów, zoo, palmiarni, a także na baseny i obiekty sportowe.

Poznański Budżet Obywatelski 2022. Kto wygrał?

Trener osiedlowy, trener senioralny i trener przedszkolaka, czyli darmowe zajęcia ruchowe dla dzieci, młodzieży i seniorów z terenu miasta Poznania to zwycięski projekt tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt uzyskał ponad 17 tysięcy głosów poparcia, a ja na jego realizację zostaną przeznaczone prawie 2 mln zł. W przyszłym roku miasto zrealizuje łącznie 35 projektów w ramach PBO 2022.

Fyrtel z wątpliwościami

Komisja Kultury i Nauki pozytywnie zaopiniowała trzy projekty uchwał nazewniczych. W dwóch przypadkach nie zgłoszono uwag, w jednym niektórzy z radnych mieli wątpliwości.

20 lat monitoringu wizyjnego

Na początku było kilkanaście kamer, teraz na poznańskich ulicach jest ich już ponad tysiąc. Monitoring wizyjny w Poznaniu ma już 20 lat i cały czas się rozwija. Z informacją na ten temat zapoznała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Odpady, pomnik przyrody i nieruchomości

Radni Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej na środowym posiedzeniu rozmawiali o zagospodarowaniu odpadów trafiających do spalarni. Zaopiniowali pozytywnie uchwałę, która pozwala na zagospodarowanie w odpadów zmieszanych z podpoznańskich gmin. Wyrazili też zgodę na pielęgnację drzewa, które jest pomnikiem przyrody.

30 lat temu zmarł Roman Wilhelmi

Skwer Romana Wilhelmiego przy ul. Masztalarskiej to miejsce, gdzie wszystko się zgadza. Na ścianie budynku Sceny na Piętrze, gdzie Wilhelmi wystąpił w swojej ostatniej premierze, wisi tablica upamiętniająca aktora. Pośrodku skweru stoi zaś pomnik z jego popiersiem.

Radni o budżecie obywatelskim

Radni Komisji Współpracy Lokalnej Rady Miasta Poznania dyskutowali dzisiaj (wtorek, 2 listopada) nad statutem Młodzieżowej Rady Miasta oraz przebiegiem głosowania w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ulica Adama Białoszyńskiego

Miasto Poznań uhonoruje bosmana Adama Białoszyńskiego nazywając jego imieniem ulicę w Kiekrzu. Białoszyński był dowódcą Kompanii Marynarzy w Powstaniu Wielkopolskim, potem komendantem Dworca Głównego w Poznaniu i dowódcą III Batalionu 73 Pułku Piechoty w Kępnie.

Poznań walczy z ubóstwem menstruacyjnym

Wiosną tego roku radna Halina Owsianna apelowała o podjęcie w Poznaniu walki z ubóstwem menstruacyjnym. Wskazywała, że pierwszym etapie akcja powinna objąć poznańskie szkoły. Obecnie w 25 szkołach zamontowane są już pojemniki ze środkami higieny menstruacyjnej. Wkrótce podobne skrzynki z tamponami i podpaskami pojawią się w kolejnych 17 placówkach.

Skwer Agnieszki Osieckiej?

Taki projekt uchwały nazewniczej trafił do Biura Rady Miasta Poznania. Imieniem Agnieszki Osieckiejproponuje się nazwać skwer w rejonie ulic Czesława Niemena i Andrzeja Sobczaka, na terenie Łaciny (Rataje).

Jakie plany na trasie PST?

Radny Paweł Sowa zapytał w interpelacji jakie działania podejmie Miasto, by lepiej wykorzystać potencjał trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Szczegółowej odpowiedzi udzielił wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

1 Strona 2 3 261