grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

BimbaBusem zwiedzisz Poznań

Tego typu autobusy wożą turystów m.in. po Londynie, Berlinie, Paryżu czy Pradze. Taka forma zwiedzania nazywana jest Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź). Od 4 sierpnia dostępna będzie również w Poznaniu. Na ulice naszego miasta wyjedzie żółty Bimbabus. - Cieszę się, że inicjatywa ta dotarła także i do Poznania - komentuje radny Mateusz Rozmiarek, przewodniczący Komisji Promocji Miasta i Relacji Zewnętrznych.

Fot. BimbaBus Emotion - grafika artykułu
Fot. BimbaBus Emotion

Dwupiętrowy autobus bez dachu, nazwany BimbaBus Emotion, to nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Autobusy Hop-on Hop-off jest popularną formą zwiedzania na całym świecie. To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem.

BimbaBus jeździć będzie od Alei Marcinkowskiego, przez Dzielnicę Cesarską, Śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu w krótkim czasie będzie można dotrzeć do wielu kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowie o historii i kulturze miasta. Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek. 

BimbaBusy kursować będą od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10 a 18. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne.

- Zwiedzanie europejskich miast autobusami typu "wsiądź-wysiądź" stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Cieszę się, że inicjatywa ta dotarła także i do Poznania - mówi radny Mateusz Rozmiarek, przewodniczący Komisji Promocji Miasta i Relacji Zewnętrznych. - Choć wydawać by się mogło, że oferta podróży po najbardziej interesujących punktach miasta jest przeznaczona dla turystów, to osobiście liczę na duże zainteresowanie nią także przez samych mieszkańców Poznania. Jako Wielkopolanie pragmatycznie lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, a że nigdy nie jest za późno na podróżowanie i naukę, to taka oferta wydaje się być optymalna!

oprac. red.