grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

CIR po remoncie i z Komfortką

Centrum Inicjatyw Rodzinnych już otwarte po remoncie. W środku pojawiło się nowe pomieszczenie. Komfortka - to miejsce, w którym będzie można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością ruchową, korzystającą z pieluch.

Komfortka w Centrum Inicjatyw Rodzinnych - grafika artykułu
Komfortka w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

W Komfortce oprócz przewijaka znajduje się tam także umywalka. Z pomieszczenia korzystać mogą również rodziny z dziećmi. Nazwa nie jest przypadkowa - została wybrana w ogólnopolskim konkursie.

- Jest to pierwsze takie miejsce w centrum Poznania. Do tej pory nie było takiego pomieszczenia w mieście, w którym osoby dorosłe z pomocą swoich opiekunów mogłyby dokonać w godnych i bezpiecznych warunkach czynności higienicznych - mówi Urszula Mańkowska, kierująca CIR-em.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych dzięki zainstalowaniu przewijaka dołączyło do akcji ,,Przewijamy Polskę''. To wyjątkowa inicjatywa koalicji pięciu organizacji pozarządowych. Poznań reprezentuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka".

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu prezydenta Poznania, radnej miejskiej Marii Lisieckiej-Pawełczak oraz środkom finansowym zapewnionym na ten cel przez Radę Miasta Poznania. Otwarcia CIR po remoncie dokonali (21 października) przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz i wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski otworzyli

Centrum Inicjatyw Rodzinnych mieście się przy ul. Ratajczaka 44, w budynku Arkadii na parterze (między Empikiem a Centrum Informacji Kulturalnej). Z przewijaka można korzystać w godzinach pracy CIR: od poniedziałku do piątku, w godz. 10-18.

oprac. red.