grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Radca Prawny Miasta dziekanem OIRP w Poznaniu
 

Henryk Kuligowski, Koordynator Zespołów Radców Prawnych Urzędu Miasta Poznania, został wybrany Dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Mecenas od wielu lat współpracuje z naszym Wydawnictwem służąc ekspercką pomocą.

Poznańscy olimpijczycy
 

20 rocznica zdobycia przez Szymona Ziółkowskiego złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney jest okazją do przypomnienia publikacji prof. Ryszarda Wryka "Poznaniacy na igrzyskach olimpijskich 1924-2018".

Konkurs zakończony wyróżnieniami
 

Rozstrzygnięto konkurs "Poznań - wielka zmiana 1990-2015" na prace magisterskie i rozprawy doktorskie traktujące o różnych aspektach zmian, które zaszły w Poznaniu w okresie 25 lat od odzyskania wolności i wdrożenia demokratycznych reform. Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Miasta Poznania wraz z Instytutem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk. Wydawnictwo Miejskie Posnania objęło patronat medialny.

Wrzesień seniorów
 

Ukazał się wrześniowy numer "Senioralnego Poznania" wraz ze stałym dodatkiem "Tytka Seniora" przygotowywanym przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Czerwiec dla seniorek i seniorów
 

Czerwcowy numer "Senioralnego Poznania" jest, z uwagi na pandemię, trzecim z kolei wydaniem wyłacznie w formie elektronicznej. Miejmy nadzieję, że w kolejnym numerze wrócimy do papieru.

Czerwcowy IKS - już jest!
 

Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, ruszył w tym roku sezon rowerowy. Są już czynne wypożyczalnie rowerów miejskich, Wasze jednoślady są już na pewno po serwisie, pogoda sprzyja wyprawom w teren, zatem zachęcamy: wsiadajcie na rower! O historii ruchu rowerowego w Poznaniu pisze dla Was Sławek Bajew, porad rowerowych udziela Jacek Y. Łuczak, a ciekawą trasę na wycieczkę wybrała Monika Nawrocka-Leśnik.

IKS majowy o #kulturzewsieci
 

W połowie marca w zaledwie kilka godzin portale społecznościowe i strony internetowe wielu instytucji zamieniły się w wirtualne domy kultury, oferując streamingi spektakli, wirtualne oprowadzania po wystawach, wykłady akademickie, koncerty i spotkania autorskie online... O tym zjawisku - ważnej i niezbędnej w tym trudnym czasie "kulturze w sieci" - przeczytacie sporo w majowym numerze IKS-a.

Senioralny Poznań na maj
 

Kolejny numer "Senioralnego Poznania" wydaliśmy wyłącznie w wersji elektronicznej. Wszystko z uwagi na epidemię i związane z nią ograniczenia zmierzające do minimalizowania kontaktów, a tym samym zagrożeń związanych z zakażeniem się wirusem, szczególnie wśród seniorów. Polecamy jednocześnie szerokie udostępnianie numeru w wersji PDF. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg ważnych i pożytecznych informacji na czas epidemii, a także ciekawe rozmowy.

"Senioralny Poznań" na czas epidemii
 

Ukazał się kwietniowy numer miesięcznika Senioralny Poznań, tym razem tylko w wersji elektronicznej. Nie ma w nim Tytki Seniora, są za to ważne informacje dla poznańskich seniorek i seniorów na tematy związane z epidemią koronawirusa.

IKS w czasie epidemii
 

"IKS" to ponad sto stron publicystyki i informacji o poznańskiej kulturze. Zapowiedzi, recenzje, relacje, a do tego Afisz (w tym miesiącu wyjątkowo w wersji.PDF!). Ciekawe tematy i niezwykli autorzy, piękne zdjęcia i poręczny format. Jeśli chcesz wiedzieć, co w kulturze piszczy, koniecznie sięgnij po IKS-a.

Ulica wspomnień - Z 20
 

Tak brzmi nazwa projektu realizowanego właśnie w przestrzeni FutureLab Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) przy ulicy Zwierzynieckiej 20. Jego partnerem jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, a celem odszukanie, spisanie lub zeskanowanie wspomnień i materiałów archiwalnych związanych z kamienicą usytuowaną pod tym adresem. W akcję, która ma zakończyć się jesienią "Piknikiem wspomnień", serią konferencji dla uczniów jeżyckich szkół i wydaniem publikacji, zaangażowani są wolontariusze z "Marcinka" i "Dwójki".

Edukacja Ekologiczna
 

Zakończyła się kolejna edycja projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska. Patronat nad wydarzeniem objęło Wydawnictwo Miejskie Posnania.  

Marcowy IKS i Afisz
 

W marcu nadejdzie wiosna. Kalendarzowa, bo tę przyrodniczą już właściwie mamy. Co do zaoferowania ma wiosenna kultura w Poznaniu, przekonacie w najnowszym IKS-ie i Afiszu.

Marcowy "Senioralny Poznań"
 

Ukazał się marcowy numer miesięcznika informacyjnego skierowanego do poznańskich Seniorek i Seniorów. "Senioralny Poznań" jest wydawany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, ma nakład 20 tys. egz., 12 stron, w tym 4 strony to "Tytka Seniora" przygotowywana przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Strona 1 2 26