grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Kiedy nowe drogi na Naramowicach?

Radny Paweł Sowa złożył interpelację w sprawie budowy układu drogowego oraz obsługi autobusowej wschodniej części Naramowic.

Bezpieczeństwo na moście Jordana

Niedawno radny Andrzej Rataj pytał w interpelacji o statystyki zdarzeń w wyniku wchodzenia na przęsło mostu św. Rocha. Teraz zadaje podobne pytania w sprawie mostu biskupa Jordana.

Poznanianki i Tydzień Kobiet

Ogłoszenie laureatek tegorocznej akcji "Poznanianki" odbyło się w Kinie Muza. O idei akcji mówili radne Maria Lisiecka-Pawełczak i Marta Mazurek, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz oraz zastępca Prezydenta Jędrzej Solarski. Przedstawiono również program wydarzeń Tygodnia Kobiet.

Bezpieczeństwo zdrowotne

Działania poznańskiego samorządu na rzecz zdrowia mieszkanek i mieszkańców miasta poprzez programy profilaktyczne, inwestowanie w bazę i sprzęt medyczny. To temat konferencji prasowej, w której udział wzięli: Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta, Maria Lisiecka-Pawełczak - przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia, radna Marta Mazurek oraz prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak.

Pytania w sprawie ankiet

Radny Krzysztof Rosenkiewicz skierował zapytanie w sprawie kwestionariusza ankiety prowadzonej wśród pracowników Urzędu Miasta.

Bezpieczeństwo na drogach

W latach 2018-2022 liczba wypadków drogowych spadła w Poznaniu o ponad jedną trzecią, z kolei tych z udziałem pieszych o połowę. W konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego w Poznaniu wzięli udział: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania; asp. Anna Bręk - zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, radni: Maria Lisiecka-Pawełczak - przewodniczącą Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Marek Sternalski - przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania.

Skala refundacji podatku VAT za gaz

Radny Mateusz Rozmiarek wystosował interpelację w sprawie refundacji podatku VAT za gaz w Poznaniu na podstawie zapisów ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 roku

"Tramwajem" po Warcie

Jakim zainteresowaniem cieszy się tramwaj wodny pływający po Warcie i jaka jest przyszłość tej oferty. Tego można dowiedzieć się z odpowiedzi udzielonych na interpelację radnego Andrzeja Rataja.

"Fest księgarnia" - fest wydarzenie

Wydawnictwo Miejskie Posnania kontynuuje projekt wsparcia niezależnych księgarni w nowej formule. Do 30 września trwa otwarty nabór na wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych promujące książki i pasje czytelnicze. Patronat honorowy nad projektem objął przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta - Grzegorz Jura.

Sytuacja w parku Szelągowskim

Radna Monika Danelska wystosowała interpelację dotyczącą bezpieczeństwa oraz uporządkowania terenu w parku Szelągowskim.

Działania w sprawie parku na Łacinie

W Urzędzie Miasta odbyło się robocze spotkanie na temat przyszłej budowy parku na Łacinie. Wzięli w nim udział m.in. radni Sara Szynkowska vel Sęk i Marek Sternalski.

Więcej światła

Do końca stycznia przyszłego roku w dwudziestu czterech lokalizacjach na terenie Poznania zamontowane zostanie dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Łącznie takich przejść będzie już ponad 80. O bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych mówili podczas konferencji prasowej wiceprezydent Mariusz Wiśniewski i radna Maria Lisiecka-Pawełczak.

Fontanna na Zielonych Ogródkach

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację ws. skweru Zielone Ogródki. Przypomniał, że od dłuższego czasu nie działa fontanna na skwerze, co jest problemem dla okolicznych mieszkańców, rodziców z dziećmi i seniorów, dla których miejsce to jest azylem zieleni w gęsto zurbanizowanej okolicy. W odpowiedzi czytamy, że uruchomienie fontanny możliwe będzie po wykonaniu prac modernizacyjnych.

Ile kosztuje oznakowanie poziome?

Radny Andrzej Rataj zapytał w interpelacji o koszty i jakość wykonania oznakowania poziomego tras rowerowych. Stwierdził, że użytkownicy zgłaszają problemy dotyczące jakości wykonania znaków poziomych na drogach.

Ws. skweru M. Kwiatkowskiego

Radny Łukasz Kapustka przypomniał w swojej interpelacji o problemie dotyczącym zaagospodarowania skweru im. Milana Kwiatkowskiego na os. Piastowskim przy rondzie Rataje. Radny pyta w interpelacji m.in. o to, jaka jednostka przejęła opiekę nad skwerem i czy przygotowano uchwały zmieniające jego granice.

Ulica Nowe Kotowo

Radny Krzysztof Rosenkiewicz złożył interpelację ws. budowy ulicy Nowe Kotowo. Pyta w niej o perspektywę budowy tej ulicy, a także możliwość partycypacji w inwestycji drogowej podmiotów prywatnych, czyli przedsiębiorstw, które budują w tej części miasta magazyny wielkopowierzchniowe lub osiedla mieszkaniowe.

Ile rowerów na trasie?

Radny Andrzej Rataj zapytał w interpelacji o natężenie ruchu rowerowego na trasie Radial 6 prowadzącej z Osiedla Strzeszyn do Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole.  Radny chce także wiedzieć, jakie są perspektywy rozwoju ruchu rowerowego na tej trasie w kolejnych latach.

Interpelacja i zapytanie

Radny Krzysztof Rosenkiewicz kontynuuje temat umieszczania banerów reklamowych na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Grunwald część D". W czerwcu radny złożył w tej sprawie interpelację. W lipcu zapytanie.

1 Strona 2 3 110