grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Będzie miodowo na Cytadeli

Zarząd Zieleni Miejskiej zapowiada przebudowę dawnego amfiteatru na Cytadeli i stworzenie tam ogrodu miododajnego. O taką funkcję na Cytadeli od dawna zabiegała radna Halina Owsianna.

Wizualizacja ogrodu miododajnego na Cytadeli, fot. ZZM - grafika artykułu
Wizualizacja ogrodu miododajnego na Cytadeli, fot. ZZM

W dawnym teatrze letnim ma nastąpić odwrócenie funkcji - w miejscu widowni pojawią się rabaty z roślinami wabiącymi pszczoły, motyle i inne owady zapylające, a w miejscu dawnej sceny zostaną zamontowane fantazyjne leżaki, skąd będzie można podziwiać przyrodę.

By zyskać większą powierzchnię biologicznie czynną, zlikwidowana zostanie część schodów. Pojawią się też pojedyncze siedziska, niewielkie tarasy widokowe, kaskada wodna, a także subtelne oświetlenie, które zostało tak pomyślane, by nie ingerować w aktywność nocnych owadów.

"Ogród dedykowany pszczołom, założony w ramach modernizacji przestrzeni zurbanizowanej, w układzie amfiteatralnym, jest prawdopodobnie pomysłem unikatowym w skali światowej, a już z pewnością na terenie Polski. Żywimy nadzieję, że w pełni sezonu kwitnienia ogród ten stanie się jedną z większych atrakcji Poznania" - informuje na swoich stronach ZZM.

oprac. red.