grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Byli radni Superseniorami sportu

Zakończyło się III Forum Poznańskiego Sportu, podczas którego m.in. wręczono tytuły Superseniora Poznańskiego Sportu. Wśród 14 laureatów znalazło się dwóch byłych radnych Miasta Poznania - Stefan Antkowiak i Zdzisław Nowak.

widok na salę z widownią, sceną, widownia jest przyciemniona, widać na niej stanowiska realizatorskie, scena jest oświatlona, znajduje się na niej jedna osoba w garniturze, za nią ustawione są krzesła, za nimi ekran z wyśwoietlona grafiką - grafika artykułu
III Forum Poznańskiego Sportu, fot. POSiR

Organizatorami wydarzenia byli Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Motywem przewodnim konferencji były Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W trakcie pierwszej debaty zaproszeni paneliści zastanawiali się nad tym, dokąd zmierza ruch (sport) olimpijski. Druga debata dotyczyła tego, czy na podstawie zdobytych medali można wysnuć wniosek, że dana dyscyplina jest na dobrym poziomie.

Co roku Miasto Poznań wręcza tytuły Superseniora Poznańskiego Sportu, doceniając w ten sposób osoby, które poprzez swój dorobek życiowy zasłużyły się dla poznańskiego sportu i środowiska sportowego. W tym roku uhonorowano 14 osób, a wśród Superseniorów znalazło się dwóch byłych miejskich radnych.

Stefan Antkowiak był radnym RMP w latach 1998-2006, a w latach 2002-2006 przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, w młodości zawodnik drużyn młodzieżowych KKS "Lech" Poznań. W latach 1986-1992 pełnił funkcję wiceprezesa ds. piłki nożnej w wielosekcyjnym klubie sportowym KKS "Lech" Poznań. Był długoletnim prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, członkiem Zarządu PZPN i wiceprezesem PZPN, a także pełnomocnikiem Zarządu PZPN ds. organizacji "Euro 2012" w Poznaniu.

Zdzisław Nowak radnym miejskim był w latach 1998-2002, pracował m.in. w Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Swoje sportowe życie związał z boksem, z sukcesami występując najpierw jako zawodnik Olimpii Poznań, później jako trener pracujący z pięściarzami poznańskiej Olimpii. Wielu wyszkolonych przez niego zawodników trafiło na profesjonalne ringi.

Ponadto tytuły Superseniorów Poznańskiego Sportu otrzymali: Ewa Frąckowiak, Adam Kaczor, Andrzej Kraśnicki, Tadeusz Kulczycki, Jerzy Maluśki, Kazimierz Niewitecki, Kazimierz Piber, Krzysztof Pietrusik, Tadeusz Rychlewski, Ryszard Strzelczyk, Wojciech Tadeuszak, Rajmund Tkaczyk. [WIĘCEJ]

W trakcie III Forum Poznańskiego Sportu wyróżnienia otrzymali również Stypendyści Sportowi Miasta Poznania, łącznie 32 osoby - po 16 kobiet i mężczyzn. Część z nich będzie reprezentowało nasze miasto na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Wyróżnienie specjalne otrzymała Ewa Bąk, długoletnia dyrektor Wydziału Sportu UMP, która w tym roku zakończyła pracę na tym stanowisku.

W wydarzeniu uczestniczyli również obecni radni miejscy: Lidia Dudziak - przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, Halina Owsianna, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący RMP oraz Henryk Kania. Obecni byli także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Jędrzej Solarski.

oprac. red.