grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Działania w sprawie parku na Łacinie

W Urzędzie Miasta odbyło się robocze spotkanie na temat przyszłej budowy parku na Łacinie. Wzięli w nim udział m.in. radni Sara Szynkowska vel Sęk i Marek Sternalski.

Fragment gałęzi drzewa porośniętych liśćmi, z tyłu fragment drogi gruntowej, za nią trawa i blok mieszkalny - grafika artykułu
Fragment terenu na Łacinie, na którym powstać ma przyszły park

Pierwsze spotkanie dotyczące pomysłu budowy parku na niezagospodarowanym terenie na Łacinie odbyło się w maju tego roku. Na Łacinie spotkali się wówczas m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta (wiceprezydent Mariusz Wiśniewski), Rady Miasta (Grzegorz Ganowicz - przew. RMP, Marek Sternalski i Sara Szynkowska vel Sęk), Fundacji Zakłady Kórnickie (prezes Dariusz Grzybek), parafii Imienia Jezus (ks. Radek Rakowski). Omawiany teren o powierzchni 1,5 ha położony jest w środku cały czas rozwijającego się osiedla mieszkaniowego, gdzie powstają nowe bloki i przybywa mieszkańców. Planowany park ma być przestrzenią dla tworzącej się społeczności.

We wrześniu odbyło się spotkanie robocze w węższym gronie z udziałem m.in. wiceprezydenta Miasta Mariusza Wiśniewskiego, radnych Sary Szynkowskiej vel Sęk i Marka Sternalskiego, ks. Radka Rakowskiego - proboszcza parafii na Łacinie oraz przedstawicieli jednostek miejskich. Rozmawiano m.in. o przygotowaniach do przeprowadzenia konsultacji społecznych (jeszcze w tym roku) oraz konkursu z udziałem studentów poznańskich uczelni na możliwe zagospodarowanie przyszłego terenu parkowego. W październiku zostaną przedstawione zasady przyszłego konkursu oraz poprzedzających go konsultacji społecznych z udziałem mieszkańców Łaciny.

Inicjatorom parku zależy na włączeniu wszystkich grup społecznych i mieszkańców w tworzenie najpierw koncepcji terenu, a następnie aktywny udział w jego powstawaniu i utrzymaniu.

oprac. red.