grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Interpelacja w sprawie... bramy wjazdowej

Radny Wojciech Chudy złożył 9 listopada interpelację w sprawie wymiany bramy w kamienicy przy ul. Wrocławskiej 1 na Starym Mieście. Jej mieszkańcy zwrócili się z prośbą o wymianę bramy wejściowej. Obecnie bramy nie da się zamknąć, przez co często na klatkach schodowych śpią bezdomni i osoby w stanie upojenia alkoholowego.

Ul. Wrocławska 1, fot. Google Street View - grafika artykułu
Ul. Wrocławska 1, fot. Google Street View

Wyjaśnienia w tej sprawie przekazał Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. W odpowiedzi na interpelację czytamy m.in., że w tym przypadku miasto nie jest w pełni właścicielem budynku, ale ma udział w nieruchomości wspólnej w wysokości 94 proc. i jest właścicielem 11 mieszkań oraz 4 lokali użytkowych. Budynek jest jednak wpisany do rejestru zabytków, co oznacza, że projekty plac budowlanych muzą być konsultowane z konserwatorem zabytków.

Środki na wymianę bramy są. Pełnomocnik Miasta zagłosował za przyjęciem do planu finansowego na rok 2021 kosztów opracowania dokumentacji projektowej bramy oraz kosztów jej wykonania. Uchwała ws. przyjęcia planu finansowego zapadła i plan wydatków jest realizowany. ZKZL informuje, że zakończono też konsultacje ze wspólnotą mieszkaniową i Miejskim Konserwatorem zabytków co do wyglądu bramy i zastosowanej w niej automatyki.

Ostateczna wersja projektu trafiła we wrześniu do Biura MKZ. Zarządca przewiduje, że do końca listopada uda się uzyskać pozwolenie konserwatorskie, co pozwoli na wyłonienie wykonawcy prac. ZKZL zapewnia, że działania w tej sprawie będą nadzorowane, by wymiana bramy nastąpiła jak najszybciej.

oprac. szym

Zobacz więcej: