grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Nie ma decyzji w sprawie przeniesienia Oddziału

Radny Łukasz Kapustka powołując się na uzyskane informacje o planach przeniesienia Oddziału Klinicznego Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych ze szpitala przy ul. Przybyszewskiego do placówki miejskiej przy ul. Szwajcarskiej, prosi o podanie szczegółów tej sprawy.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia, fot. Miasto Poznań - grafika artykułu
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia, fot. Miasto Poznań

Radnego interesuje m.in. z czyjej inicjatywy ma nastąpić przeniesienie oddziału, na kiedy jest to planowane, jakie jest uzasadnienie ze strony Miasta, czy decyzja została przedyskutowana z personelem miejskiej placówki oraz jakie koszty poniesie Miasto w związku z przeniesieniem.

W odpowiedzi Urząd Miasta zaznacza, że zgodnie z informacją przekazaną przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia, rozmowy na temat planów przeniesienia Oddziału zainicjowane przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu są obecnie we wstępnej fazie. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została podjęta, dlatego też nie jest znana data ewentualnego przeniesienia Oddziału. Z tego samego powodu nie wyliczano kosztów takiego działania i nie konsultowano go z personelem miejskiej placówki. Również z uwagi na wstępny charakter rozmów, Rada Społeczna Szpitala im. J. Strusia nie podejmowała uchwały w tej sprawie. Sprawa nie była dotychczas przedmiotem postępowania prowadzonego przez Miasto.

oprac. red.