grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Szczepmy się - apeluje klub radnych PiS

"Chcielibyśmy, by rok 2021 był wreszcie długo oczekiwanym powrotem do normalności" - czytamy w oświadczeniu poznańskiego klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość. Radni PiS zachęcają mieszkańców Poznania, aby zaszczepili się przeciwko koronawirusowi.

Fot. Miasto Poznań - grafika artykułu
Fot. Miasto Poznań

W stanowisku klub PiS przypomina o ponad milionie zachorowań w ubiegłym roku w Polsce i ponad 72 milionach na całym świecie, o pandemii, która zmusiła nas do zmiany wielu planów i zamierzeń. Wskazują, że szczepionka jest szansą na powstrzymanie pandemii i powrót do normalnego życia.

"Choć część naszego społeczeństwa ma obawy przed zaszczepieniem się, eksperci z całego świata, na czele ze specjalistami Europejskiej Agencji Leków oraz Światowej Organizacji Zdrowia podkreślają, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Stanowisko to popiera także szerokie środowisko lekarzy oraz naukowców specjalizujących się w naukach medycznych." - argumentują radni PiS.

Klub PiS apeluje do mieszkańców o zaszczepienie się przeciwko COVID-19, ponieważ takie działania jest nie tylko głosem rozsądku, ale i wyrazem odpowiedzialności. "Jeśli zaszczepimy się powszechnie, epidemia wygaśnie. Tylko od nas zależy, czy za kilka miesięcy będziemy mogli spokojnie oddychać bez zakładania maseczek w przestrzeni publicznej i witać się tak, jak robiliśmy to przez całe nasze wcześniejsze życie. Zdecydujmy mądrze." - apelują radni PiS.

oprac. red.