grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Gospodarka i ekonomia na Wydziale Historycznym UAM

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza poszerza swoją ofertę edukacyjną. Od października na Wydziale Historycznym uruchamia nowy kierunek studiów o nazwie "Gospodarka i ekonomia w dziejach".

Fot. materiały organizatorów - grafika artykułu
Fot. materiały organizatorów

Kierunek studiów realizowany jest na pierwszym stopniu studiów stacjonarnych. Jego interdyscyplinarny program obejmuje zarówno przedmioty z obszaru nauk humanistycznych, jak i społecznych, łącząc w sobie dwa obszary wiedzy dotyczące: gospodarującego człowieka i naukowej refleksji nad procesami gospodarowania w dziejach.

Ważne miejsce w programie studiów zajmują również przedmioty dotyczące metod analizy jakościowej i ilościowej procesów gospodarczych i społecznych. Przewidziane są zajęcia warsztatowe polegające na analizie konkretnych danych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

Dzięki takiemu połączeniu powstał oryginalny program studiów, dedykowany osobom poszukującym nowych, niestandardowych form edukacyjnych w zakresie gospodarki i ekonomii.

Celem kierunku jest wyposażenie studentów w wiedzę i umiejętności zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza chce także w ten sposób realizować swoją misję elastycznego dostosowywania oferty dydaktycznej do wyzwań edukacyjnych współczesnego społeczeństwa. Uniwersytet dąży również do pogłębiania związków pomiędzy edukacją akademicką a praktyką gospodarczą.

oprac. red.