grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Za rok kolejny etap Wartostrady

Radni z Komisji Ochrony Środowiska przespacerowali się po utworzonym w tym roku odcinku Wartostrady. Urzędnicy przedstawili też swoje najbliższe plany na ten projekt.

fot. J. Gładysiak - grafika artykułu
fot. J. Gładysiak

Spacer radnych w czwartek, 27 września br., rozpoczął się na wysokości Domu Seniora przy ul. Ugory. Radni i goście przespacerowali się kilkaset metrów istniejącym odcinkiem tam i z powrotem. Pierwszy powstały odcnek Wartostrady biegnie aż do ul. Garbary, to wylany asfalt, zabezpieczony rów odwadniający oraz ławki i kosze na śmieci. Wkrótce mają pojawić się tablice infromacyjne o historii Szelągu. - Zostały już skonsultowane z Muzeum Historii Miasta Poznania i wkrótce się pojawią - obiecywał dyrektor ZZM Tomasz Lisiecki.

Urzędnicy z Wydziału Ochrony środowiska przedstawili natomiast plan na przyszły rok. Zarząd Dróg Miejskich ma już projekt oraz pieniądze na półkilometrowy następny odcinek Wartostrady, od ul. Ugory do ul. Serbskiej. Dzięki temu będzie można wjechać rowerem prz ul. Garbary i przejechać asfaltem nad Wartą aż do ul. Serbskiej i wjechać na most Lecha.

Wydział Ochrony Środowiska przystąpił też do projektowania następnego etapu Wartostrady, który pobiegnie po przeciwnej do Szelągu stronie Warty. Ma on pójść pod wiaduktem kolejowym i zostać włączony w system chodników przy powstającym Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. To będzie następny etap realizacji trasy, dzięki temu zamknie się ona w pewien ring. Na razie nie wiadomo, kiedy ten etap będzie mógł powstać. (jg)