Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Aplikacja podpowie, gdzie zjeść

Według Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) w Poznaniu jest ponad 500 lokali wartych uwagi, a to przecież nie jest pełna lista. Trudno się dziwić, że rekomendacje kulinarne to jedno z pytań częściej zadawanych przez turystów pracownikom Informacji Turystycznej PLOT. Sami poznaniacy choć lubią wracać do znanych miejsc, równie chętnie odwiedzają nowe. W ich wyborze pomoże specjalna darmowa aplikacja.

Można już pobrać nową aplikację kulinarną Poznania/ fot. Jakub Pindych, PLOT
Można już pobrać nową aplikację kulinarną Poznania/ fot. Jakub Pindych, PLOT

W kulinarnych eksploracjach ma pomóc nowa aplikacja kulinarna "Gdzie zjeść w Poznaniu?". Jest bezpłatna, nie zawiera reklam i można ją pobrać na telefony oraz tablety - zarówno z systemem Android, jak i iOS. Prosty wygląd pozwala w łatwy sposób przeglądać lokale według różnych kryteriów: typu kuchni, pory dnia, a także charakteru spotkania. Na zbliżające się walentynki można np. polecić kategorię "Na randkę". - Aplikacja zawiera autorską selekcję lokali, a miejsca w niej nie można kupić. Wybór to wynik doświadczeń kulinarnych, współpracy z szefami kuchni oraz wizyt w restauracjach- informuje PLOT.

Narzędzie powstało dzięki współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z firmą QRTAG, która odpowiadała za technologiczną stronę przedsięwzięcia.

- Kilka ostatnich lat to prawdziwy rozkwit poznańskiej sceny kulinarnej. Chcieliśmy pokazać jej różnorodność poznaniakom oraz turystom w nowoczesnej formie i ułatwić poszukiwania atrakcyjnej restauracji - mówi Jakub Pindych z PLOT, autor opisów i zdjęć lokali prezentowanych w aplikacji.

- Współpraca przy kulinarnej aplikacji to dla nas wyzwanie, jak stworzyć narzędzie, które będzie innowacyjne, a jednocześnie atrakcyjne i łatwe w obsłudze dla możliwie najszerszej grupy odbiorców - dodaje Paweł Gogołek z QRTAG.

Autorzy są otwarci na kontakt ze strony osób prowadzących lokale, a także wszystkich, którzy chcieliby zainspirować twórców do wizyt w nowych miejscach. Można to zrobić pod adresem gastro@plot.poznan.pl. 

Aplikację można pobrać ze strony: Android oraz  iOS/Apple.

PLOT,AJ, jg