Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Jest już rondo u zbiegu ulic Koszalińskiej i Literackiej

Rozległe skrzyżowanie u zbiegu ulic Koszalińskiej i Literackiej zamieniło się w rondo. Kierowcy muszą już jeździć zgodnie z nowymi zasadami.

fot. ZDM
fot. ZDM

Wprowadzona została nowa organizacja ruchu u zbiegu ulic Koszalińskiej i Literackiej, która zwiększa bezpieczeństwo, porządkuje ruch pojazdów i przede wszystkim usprawnia wyjazdy z rejonu osiedla Literackiego.

Do tej pory kierowcy wyjeżdżający z osiedli położonych w rejonie ulicy Literackiej mieli problemy z wjazdem w ul. Koszalińską. Panuje na niej duży ruch, a jednocześnie część prowadzących pojazdy przekracza dopuszczalną prędkość powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Bardzo trudno było włączyć się do ruchu z podporządkowanej ulicy Literackiej.

Rondo powoduje konieczność wyhamowania prędkości na ulicy Koszalińskiej i ułatwia mieszkańcom wyjazd z pobliskich osiedli. Na wlotach montowane są wyspy rozdzielające pasy ruchu dla wjeżdżających i zjeżdżających z ronda. Wyspa od strony ul. Literackiej jest jednocześnie azylem dla pieszych.

Nowe rondu jest podobne do tego, które wyznaczone jest na styku ulic Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych. Dzięki niemu zwiększyła się przepustowość oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. O wprowadzenie takiego rozwiązania apelowali radni z Rady Osiedla Strzeszyn.

- Kierowców prosimy o ostrożność i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie - apeluje Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM, jg