Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Konsultacje na temat drugiego etapu tramwaju na Naramowice

Trwa budowa trasy tramwajowej na Naramowice - od pętli Wilczak do przystanku przy ul. Błażeja. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie budowa trasy od Wilczaka do zbiegu z ulicami Małe Garbary i Estkowskiego. Spotkanie konsultacyjne o tej inwestycji odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w szkole podstawowej przy ul. Garbary 82.

fot. Poznan.pl
fot. Poznan.pl

Powstanie trasy tramwajowej pozwoli na bezpośredni i szybki dojazd z Naramowic do centrum miasta oraz zwiększy zainteresowanie publicznym transportem zbiorowym. Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji zbiorowej na odcinku pomiędzy pętlą Wilczak a zbiegiem ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego poprzez budowę nowej, dwutorowej trasy tramwajowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Na spotkaniu konsultacyjnym omówione zostaną propozycje, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat. Spotkanie to odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 na ul. Garbary 82.

Wnioski, uwagi i opinie do projektowanego układu (informacje zostaną zamieszczone również na stronie ZTM Poznań - w chwili rozpoczęcia konsultacji) będzie można składać nie tylko podczas spotkania, ale również od 12 czerwca do 3 lipca za pośrednictwem:

  • poczty tradycyjnej (na adres: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Matejki 59, 60-770 Poznań),
  • poczty elektronicznej (na adres e-mail: konsultacje@ztm.poznan.pl).

Kolejny etap budowy trasy tramwajowe na Naramowice oprócz budowy torowiska obejmie również przebudowy: ulic, wiaduktu kolejowego, węzła przesiadkowego przy stacji Poznań Garbary oraz infrastruktury rowerowej. Na projektowanym odcinku zaplanowano utworzenie przystanków tramwajowo-autobusowych na Małych Garbarach, przy Starej Rzeźni, zintegrowanym węźle przesiadkowych Poznań Garbary, a także na ul. Szelągowskiej na wysokości ul. Winogrady oraz przy pętli Wilczak

ZTM, jg