grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Rekordowy budżet obywatelski

Tegoroczna edycja Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest rekordowa pod każdym względem. Najwięcej zgłoszonych wniosków, najwięcej projektów i oddanych głosów. 19 października zakończyło się głosowanie - zwycięzców poznamy podczas oficjalnej gali.

fot. Poznan.pl - grafika artykułu
fot. Poznan.pl

Po raz pierwszy do puli PBO trafiło aż 20 mln zł. 6 mln zł z tej kwoty trafiło na finansowanie projektów ogólnomiejskich. Na projekty rejonowe - aż 14 milionów zł. Wyjątkowo duża była też liczba zgłoszonych w tym roku wniosków: aż 425. Po ich weryfikacji na liście do głosowania znalazło się 259 projektów (55 ogólnomiejskich i 204 rejonowe). To o niemal 100 projektów więcej, niż w poprzedniej edycji.

Nie zawiedli również poznaniacy - w tej edycji oddano największą liczbę elektronicznych kart do głosowania w całej historii PBO. W sumie zagłosowało aż 55 631 mieszkańców Poznania.

Dokładna liczba poprawnie oddanych głosów na poszczególne projekty jest już na naszej stronie internetowej: https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting.

Uroczyste ogłoszenie ostatecznej listy projektów zakwalifikowanych do realizacji odbędzie się 30 października, o godz. 17.00, podczas oficjalnej Gali Ogłoszenia Wyników PBO19 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznań (plac Kolegiacki 17).

AW, jg