grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Wybudują stadion rozgrzewkowy na Golęcinie

W golęcińskim kompleksie sportowym powstanie kolejny obiekt. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę boiska piłkarskiego z bieżnią lekkoatletyczną oraz terenem rozgrzewkowym dla lekkoatletów. To niezbędny obiekt, aby na stadionie lekkoatletycznym mogły odbywać się zawody i mityngi.

fot. PIM - grafika artykułu
fot. PIM

- Do rozgrywania w Poznaniu zawodów lekkoatletycznych niezbędny jest stadion rozgrzewkowy. Powstanie na niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a istniejącym stadionem, przeznaczonym do rywalizacji zawodników. Będzie spełniał wymogi zarówno Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obiekt  będzie dysponował boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią, czterotorową poliuretanową bieżnią, której parametry będą odpowiadać parametrom nawierzchni zainstalowanej na stadionie głównym, a także terenem rozgrzewkowym z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą.

Podmioty, które są zainteresowane budową nowego stadionu, swoje oferty mogą składać w postępowaniu przetargowym do 15 listopada. Wybrany wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie miał 210 dni od podpisania umowy. Szczegóły przetargu TUTAJ.

PIM, jg