grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Poznański Bieg Niepodległości - nowe szczegóły

Już ponad 800 uczestników zapisało się na Poznański Bieg Niepodległości a ich liczba szybko rośnie. Organizatorzy zaprezentowali też wzory koszulek.

1. Poznański Bieg Niepodległości - grafika artykułu
1. Poznański Bieg Niepodległości

Organizatorzy już na tym etapie przygotowań postanowili podnieść limit uczestników do 10 000 osób. Tym samym PBN aspiruje do największego biegu niepodległości w Polsce zaliczanym do Narodowego Biegu 100-lecia.

Meta biegu zaplanowana została na alei Niepodległości a dekoracja zwycięzców, w porozumieniu z Centrum Kultury Zamek, na scenie koncertowej obchodów Imienin ul. Święty Marcin przy Zamku Cesarskim. Dzięki temu uczestnicy PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl wraz z rodzinami i kibicami będą mogli wziąć również udział w festynie, koncertach, kiermaszu artykułów regionalnych oraz podziwiać niezwykle widowiskowy, barwny korowód przebierańców pod przewodnictwem konnego jeźdźca odgrywającego postać Świętego Marcina.

Po raz pierwszy w Poznaniu powstanie wielotysięczna flaga biało-czerwona utworzona z rzeszy biegaczy i biegaczek przyodzianych do tego celu w koszulki o odpowiedniej kolorystyce. Organizatorzy przygotowali dwa wstępne projekty sportowej koszulki technicznej w barwach narodowych, zapraszając do wyboru najlepszego wzoru biegaczy. Każdy uczestnik biegu otrzyma ją w pakiecie startowym wraz z m. in. kultowym tego dnia w Poznaniu rogalem świętomarcińskim oraz pamiątkowym, odlewanym medalem, zaprojektowanym przez biegacza, którego projekty regularnie oceniane są w TOP 10 najpiękniejszych medali polskich imprez biegowych.