grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Inwestują w infrastrukturę nad Rusałką

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejne postępowania przetargowe na budowę  obiektów rekreacyjnych. Jest wśród nich modernizacja kompleksu Rusałka, gdzie pojawią się nowe sprzęty dla wypoczywających.

fot. PIM - grafika artykułu
fot. PIM

Inwestycja ta posłuży wszystkim osobom lubiącym swój wolny czas spędzać na poznańskim Golęcinie. Modernizacji zostanie poddana infrastruktura popularnego wśród mieszkańców kompleksu Rusałka. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Wymienione zostanie poszycie pomostu oraz dodatkowo zostanie zabezpieczona jego metalowa konstrukcja. Zbudowane zostanie dojście do pomostu z kostki betonowej oraz siłownia street workout, wyposażona w zestaw poręczy i uchwytów zdolny do usatysfakcjonowania nawet największych miłośników tej formy aktywności.

Listę atrakcji uzupełni linarium, a całość zieleni w obrębie inwestycji zostanie odpowiednio zagospodarowana. W tak powstałym nowym obszarze nie zabraknie miejsca dla stojaków na rowery, ławek, czy koszy na śmieci. Na przyszłych użytkowników terenu będzie czekać również nowe oświetlenie parkowe na pomoście oraz wzdłuż głównej alei.

PIM, oprac. jg