grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Remonty na Jeżycach

Nowy chodnik na ul. Długosza, Galla Anonima i Przybyszewskiego, to tylko niektóre które toczą się lub dopiero co zostały ukończone na Jeżycach. Część z nich jest finansowana z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

ul. Jackowskiego, fot. Rada Osiedla Jeżyce - grafika artykułu
ul. Jackowskiego, fot. Rada Osiedla Jeżyce

Nowe chodniki z dużych płyt są już na ulicy Długosza oraz Galla Anonima , nowy chodnik z ozdobnej kostki brukowej jest natomiast na ul. Mansfelda i Prusa od Rynku Jeżyckiego. Prace brukarskie przy układaniu nowych chodników trwają natomiast w ciągu ulicy Przybyszewskiego oraz Kraszewskiego. Na tej ostatniej ulicy układane są też na nowo kamienne płyty, które już tam były, przycięto jednak ich krawędzie, by odświeżyć ich wygląd.

Zarząd Dróg Miejskich na terenie Rady Osiedla Jeżyce realizuje też remont nawierzchni jezdni i chodników w ciągu ulicy Jackowskiego. Wszystkie te prace finansowane są pieniędzy, które trafiają do budżetu miasta z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Prace w ciągu ulicy Zwierzynieckiej są natomiast częściowo finansowane przez dewelopera, który realizuje nowe kamienice na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej. Oprócz nowych chodników i nawierzchni drogi, są też ścieżki dla rowerów, przystanki tramwajowe, a także nowe torowisko.

- Większość prac dotyczących remontów chodników finansowanych z pieniędzy SPP za 2016, lub finansowanych przez deweloperów jest już rozpoczęta a nawet w niektórych przypadkach zbliża się do końca - czytamy w serwisie jezyce.poznan.pl, oficjalnej stronie Rady Osiedla Jeżyce. - Prace finansowane z SPP mają zostać wykonane do końca maja. Jak widać chyba wszyscy wykonawcy zdążą dotrzymać terminu - informuje rada osiedla.

(jg)