Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Jeździć z kulturą

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi akcję "Warto jeździć z kulturą". Zwraca na przykład uwagę na właściwe przewożenie bagażu - zwłaszcza bardzo popularnych plecaków.

Fot. ZTM Poznań
Fot. ZTM Poznań

"Masz bagaż? Miej go na oku. Masz plecak - zdejmij go przed wejściem do pojazdu" - takie komunikaty można usłyszeć ostatnio w pojazdach komunikacji publicznej. Przewożone w tramwajach i autobusach bagaże nie mogą stwarzać zagrożenia dla innych pasażerów, przeszkadzać im, narażać na niewygody.

ZTM uwagę pasażerów chce zwrócić szczególnie na powszechnie używane plecaki. Apeluje, aby zdejmować je przed wejściem do autobusu lub tramwaju, stawiać je na podłodze przy nodze, między siedziskami lub innym miejscu, gdzie nie utrudniają życia innym. Plecak można też po prostu trzymać w ręce. Nikt przecież nie lubi być co chwilę potrącanym przez cudzy bagaż. Z bagażem na plecach nie tylko utrudniamy innym życie i zajmujemy więcej przestrzeni w pojeździe, ale także narażamy się na kradzież, mając bardzo ograniczony dostęp do własnego plecaka.

Najnowszy filmik z serii "Warto jeździć z kulturą" przypomina z kolei, aby nie stać przy samych drzwiach jeśli utrudnia to innym wejście do pojazdu lub uniemożliwia zamknięcie drzwi, co powoduje opóźnienie w kursach. Więcej na profilu facebookowym ZTM.

oprac. red.