Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Miasto Poznań zawiadamia prokuraturę

Urząd Miasta Poznania skierował do Prokuratury Rejonowej Poznań - Stare Miasto zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Pismo dotyczy baneru reklamowego zamieszczonego na ścianie budynku przy ul. 28 Czerwca 1956 r.

Miasto Poznań skierowało do Prokuratury zawiadomienie w sprawie baneru reklamowego przy ul. 28 Czerwca 1956 r.
Miasto Poznań skierowało do Prokuratury zawiadomienie w sprawie baneru reklamowego przy ul. 28 Czerwca 1956 r.

W zawiadomieniu Urząd Miasta przypomina, że baner przedstawia zdjęcie dwóch nagich mężczyzn trzymających tęczową flagę (na zdjęciu części intymne są zasłonięte). W piśmie cytuje się również treść widniejącą na banerze: "70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów. Pederaści żyją średnio 20 lat krócej. 31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowana. Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej".

Zdaniem Miasta ta sytuacja wypełnia znamiona wykroczenia polegającego na wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym i umieszczania w miejscu publicznym nieprzyzwoitego napisu lub rysunku. Miejscy urzędnicy argumentują, że baner znajduje się w miejscu publicznym, do którego dostęp ma bliżej nieokreślona liczba osób, a umieszczone na plakacie wizerunki i napisy należy uznać za nieobyczajne i obraźliwe.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował na portalu społecznościowym, że postępowanie w sprawie legalności tej konstrukcji prowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

AKTUALIZACJA 10.07.2018 r.

Baner zniknął z budynku. Poinformowali o tym na swoich oficjallnych profilach społecznościowych: prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i Dorota Bonk-Hammermeister (kandydatka na prezydenta Poznania)

oprac. red.