grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Podwójna bamberska promocja

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Muzeum Bambrów Poznańskich serdecznie zapraszają na promocję: albumu Magdaleny Mrugalskiej-Banaszak "300 lat razem. Poznańscy Bambrzy" oraz powieści Mai Rausch "Przez zmierzchy i świty. Saga bamberska".

Fot. z albumu "300 lat razem. Poznańscy Bambrzy" - grafika artykułu
Fot. z albumu "300 lat razem. Poznańscy Bambrzy"

"Przez zmierzchy i świty. Saga bamberska", Maja Rausch. Pełna ciepła, historii i wspomnień książka o poznańskich Bambrach. Autorka snuje opowieść o grupie mieszkańców pochodzących z okolic Bambergu, którzy w XVIII wieku przybyli w okolice Poznania, by zagospodarować wsie wyludnione w wyniku wojen i zarazy. Przedstawia dzieje bamberskiej społeczności, a także własnej rodziny, od połowy XVIII wieku aż do 2019 roku, ich życie codzienne, radości, troski, problemy. Dopełnieniem narracji powieści jest zbiór archiwalnych fotografii ukazujących życie Bambrów.

"300 lat razem. Poznańscy Bambrzy", Magdalena Mrugalska-Banaszak. Publikacja albumowa prezentująca rodziny bamberskie przybyłe do Poznania w XVIII wieku, ich losy oraz role w dziejach miasta. Rodzinne fotografie uzupełniono zdjęciami ukazującymi dawną przestrzeń miejską związaną z bamberskimi osadnikami - charakterystyczne zabudowania, kapliczki z figurkami świętych oraz pola uprawne, które na przestrzeni lat zapełniły się blokowiskami. Poznańscy Bambrzy porwą Czytelnika w sentymentalną podróż, pokazując rodzinne tradycje, opowiadając o historii oraz smutkach i radościach dnia codziennego.

  • 17 października (czwartek), godz. 17
  • Muzeum Bambrów Poznańskich, ul. Mostowa 7/9, Poznań
  • Wstęp wolny, na gości czekają egzemplarze w promocyjnej cenie

oprac. red.