grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Pożegnanie "Helmutów"

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zapraszają na imprezę pożegnalną tramwajów niemieckich, wycofywanych z floty pojazdów MPK. Impreza odbędzie się 10 listopada, początek o godz. 11 na terenie zajezdni przy ul. Madalińskiego.

Fot. Klub Miłośników Pojazdów Szynowych - grafika artykułu
Fot. Klub Miłośników Pojazdów Szynowych

W tym dniu udostępnione zostaną wszystkie będące jeszcze w eksploatacji wagony GT8. Dodatkowo uruchomiony zostanie dwukierunkowy wagon GT8 #907 z Frankfurtu oraz premierowo po remoncie wagon GT6 #615.

W ramach pożegnania w godz. 11-12 na terenie zajezdni odbywać się będzie wystawa wagonów oraz wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 12 odbędzie się pożegnalny przejazd wybranymi wagonami GT8 po mieście z możliwością wykonania pamiątkowych zdjęć na trasach komunikacyjnych. Dodatkowo wagony przejadą również przez zajezdnię Franowo (bez możliwości wysiadania).

Udział w imprezie jest bezpłatny, podczas przejazdu umundurowani członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych przeprowadzą kwestę pt. "Ratujmy Stare Bimby". Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na remonty wagonów historycznych.

oprac. red.

Zobacz także: