Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Rusza budowa Wydziału Farmaceutycznego

Uniwersytet Medyczny wybrał generalnego wykonawcę Collegium Pharmaceuticum, które ma stanąć przy ul. Rokietnickiej. Kompleks z nowoczesnymi laboratoriami i salami wykładowymi będzie składał się z trzech budynków.

fot. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
fot. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

 - Zakończyliśmy wybór generalnego wykonawcy odpowiedzialnego za budowę Collegium Pharmaceuticum. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wygrała Firma ALSTAL - poinformował Uniwersytet Medyczny. Władze uczelni podpisały już umowę z szefostwem wybranego przedsiębiorstwa, symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego zaplanowano na początek października, ale pierwsze prace ruszają jeszcze w wakacje. Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy. Firma ALSTAL współpracowała już z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy realizacji II etapu Centrum Symulacji Medycznej.

Obiekt, który powstanie na działce przy ul. Rokietnickiej w kampusie Uniwersytetu Medycznego, składać się będzie z 3 budynków. Na łącznej powierzchni 16 tys. m kw. Swoje miejsce będą miały wszystkie jednostki Wydziału Farmaceutycznego. W dwóch obiektach znajdą się przestrzenie dla części naukowo-dydaktycznej, a w trzecim Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej. Z nowego kompleksu korzystać będą naukowcy, studenci kierunków realizowanych na Wydziale Farmaceutycznym, natomiast unikalne laboratoria służyć mają jako przestrzeń do współpracy z przemysłem farmaceutycznym i biotechnologicznym. 

UM, jg