grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

WMN z nominacją

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości decyzją Komitetu Organizacyjnego Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich znalazło się wśród pięciu instytucji nominowanych do Nagrody w kategorii "Instytucja".

Fot. WMN w Poznaniu
Fot. WMN w Poznaniu

Nagroda BohaterONy została ustanowiona w celu wyróżnienia tych, których aktywność w 2018 roku w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną. Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zostało nominowane: "za szeroką ofertę wydarzeń związanych z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz akcję edukacyjną Światełko dla Czerwca '56".

Decyzję o tym, kto zostanie laureatem Nagrody BohaterONy 2019 podejmie Kapituła Nagrody i internauci. Po trzech laureatów w każdej z siedmiu kategorii wybierze Kapituła składająca się z przedstawicieli rządu, historyków, osób publicznych, przedstawicieli środowisk kombatanckich oraz ambasadorów kampanii "BohaterON - włącz historię". Na podstawie głosów jej członków w każdej kategorii zostanie przyznany Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON.

Udział w wyborze laureatów mają również internauci. Do 2 października można zagłosować na stronie bohateron.pl. Tam też można zapoznać się z opisem i uzasadnieniem nominacji.

oprac. red.