grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Spotkanie z "Szachownicą..."

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na promocję książki Mai Rausch pt.: "Szachownica, czyli sztuka rozpoznania".

Fot. materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Maja Rausch wielu z Was znana jest jako miejski przewodnik turystyczny, autorka kolorowanek dla dzieci. Teraz macie okazję poznać Maję jako autorkę sensacyjnej powieści "Szachownica, czyli sztuka rozPoznania". Co ważniejsze - poznać osobiście podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu, ul. J. Lubrańskiego 1. Wstęp oczywiście wolny, a na gości czekają egzemplarze książek w promocyjnej cenie.

O książce

Pełne interesujących zwrotów akcji wydarzenia, w które są zamieszani m.in. historyk sztuki, konserwatorka zabytków, historyk mediewista, dyrektor muzeum, uczniowie Liceum Plastycznego, malarz kopista, handlarz antykami, zakonnik, pianistka, a nawet motorniczy tramwaju, szatniarka, nauczycielka języka niemieckiego, rower i dwa koty...

Kto wyjaśni tajemnicze fałszerstwo i odkryje mistyfikację? Bohaterowie książki poruszają się niczym pionki po szachownicy, którą niejako jest współczesny Poznań, jego zabytki i zakątki - od Ostrowa Tumskiego przez Stare Miasto po Jeżyce, Górczyn, Wildę, Junikowo...

Świetnie napisana sensacyjna powieść, autorstwa Mai Rausch, skierowana nie tylko do młodych czytelników, otrzymała wyróżnienie honorowe w Konkursie Literackim "Poznań - miasto to powieść" zorganizowanym przez Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Voyager Group sp. z o.o. pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Fundacji Rozwoju Miasta Poznania.

O autorce

Maja Rausch (ur. 1980 r.), poznanianka o bamberskich korzeniach. Ukończyła studia na wydziale Edukacji Artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, studiowała też historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Autorka kolorowanek "Zostań młodym Poznawcą" (2011 r.) i "Zostań małym Poznawcą" (2011 r., wydanie w języku czeskim "Staň se malým znalcem Poznaně!" (2016 r.). Od siedmiu lat z pasją wykonuje zawód przewodnika miejskiego po Poznaniu. Jest laureatką Konkursu Literackiego "Poznań - miasto to powieść" (2016 r.).

oprac. mat.

Zobacz także: