grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Wielbłąd dla króla!

Wystarczy wziąć udział w głosowaniu w Internecie by sprawić by w poznańskim Orszaku Trzech Króli także w tym roku wziął udział najprawdziwszy wielbłąd. Organizatorzy orszaku proszą poznaniaków o głosy.

Orszak Trzech Króli w 2013 r. - grafika artykułu
Orszak Trzech Króli w 2013 r.

6 stycznia przypada Święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu po raz czwarty ulicami poznania przejdzie Orszak Trzech Króli.

Już od pierwszego poznańskiego orszaku, który odbył się w 2011 roku w pochodzie bierze udział tysiące poznaniaków. W 2012 i w 2013 roku w pochodzie wziął udział najprawdziwszy wielbłąd. 6 stycznia 2014 roku Kacper, Melchior i Baltazar ponownie odwiedzą nasze miasto - czy jeden z królów pojedzie na garbatym wierzchowcu?

Jest taka szansa, bowiem w tym roku po raz pierwszy tej ogólnopolskiej inicjatywie towarzyszy "konkurs na wielbłąda". Internauci mogą głosować na wybraną miejscowość, w której 6 stycznia pojawi się prawdziwy wielbłąd. W konkursie bierze również udział poznański orszak. Głosowanie trwa do 15 grudnia. Wielbłąd ma być atrakcją dla najbardziej aktywnej orszakowej miejscowości. Fundatorem nagrody jest ogólnopolski koordynator Orszaku - Fundacja Orszak Trzech Króli.

Aby wystarczy wejść na stronę  www.orszak.org/glosuj-na-wielblada na której można zagłosować.

- Trasa przemarszu będzie nieco inna niż ostatnio - wyjaśnia Szymon Dąbrowski, autor scenariusza - Spotkamy się w południe na placu Wolności, tam będzie można wyposażyć się w symboliczne korony oraz śpiewniki, dzięki którym wszyscy będziemy mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Trasa przemarszu, na której uczestnicy napotkają przeróżne postacie z jasełkowej tradycji, powiedzie alejami Marcinkowskiego,  ulicami 23 Lutego i rynkową w kierunku Starego Rynku. Tam Trzej Królowie przy żłóbku pokłonią się małemu Jezusowi. Po orszaku odbędzie się msza święta w poznańskiej farze.