grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Podsumowania i plany

Początek roku to czas podsumowań i omawiania planów na kolejny rok. Tak też zrobiła Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki, która na poniedziałkowym posiedzeniu przyjęła sprawozdanie z prac komisji w 2021 r. oraz plan pracy na rok 2022. Radni rozmawiali także o najważniejszych wydarzeniach sportowych minionego roku.

Puchar Świata we florecie kobiet Poznań 2022 - grafika artykułu
Puchar Świata we florecie kobiet Poznań 2022

W 2021 roku na sport przeznaczono ponad 69 mln zł. Wśród najważniejszych inwestycji warto wymienić m.in. szkolenie sportowe młodzieży w poznańskich klubach (5 mln zł), udział poznańskich zespołów w rozgrywkach ligowych (3,35 mln zł), zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych (350 tys. zł) oraz organizację imprez sportowych (ponad 2 mln zł). Nie zapomniano także o stypendiach dla sportowców i na ten cel przeznaczono prawie 1 mln zł. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. sportowcy, biorący udział w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich.

Ważnym punktem spotkania było omówienie zeszłorocznych wydarzeń sportowych. Radni podsumowali ich przebieg, zastanawiając się, czy jest coś, co można by organizacyjnie poprawić. W zeszłym roku w naszym mieście odbyła się m.in. Cavaliada, Europejski Festiwal Szermierki, 4Foulee - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach i Powożeniu oraz Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie. A to tylko kilka z dużych imprez, które zostały zorganizowane na terenie naszego miasta.

Mimo że 2021 rok dopiero się skończył, Poznań nie zamierza spocząć na laurach. Już wiadomo, że w 2022 roku w naszym mieście odbędą się takie imprezy jak Puchar świata w wioślarstwie, PZLA Mistrzostwa Polski U23, Poznań Athletic Grand Prix oraz 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Pierwsza duża impreza sportowa już za nami, gdyż w dniach 14-16 stycznia w Poznaniu odbył się Puchar Świata Seniorów we Florecie Kobiet.

wi