Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Poznański sport w czasie pandemii

Jak wygląda sytuacja poznańskich sportowców i klubów w warunkach epidemiologicznych? Co dzieje się w obiektach sportowych prowadzonych przez Miasto? Informacji na ten temat wysłuchali radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.

Fot. POSiR
Fot. POSiR

- Sytuacja jest trudna dla sportowców, dla osób zarządzających klubami i dla pracowników Wydziału - mówiła Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta. Już 10 marca zamknięte zostały młodzieżowe centra sportu. Obecnie jest już możliwość wpuszczania młodzieży na obiekty otwarte, w ograniczonej liczbie. Możliwe będzie przesunięcie zadań związanych z grami zespołowymi i także przesunięci rozliczenia. Kluby przedstawią rozliczenie do etapu, na którym zakończyły się rozgrywki. Większość imprez sportowych do września wypadła z kalendarza. Jeśli chodzi o stypendia w kategorii młodzieżowej, do 15 maja były zbierane propozycje klubów, a do 18 czerwca wyłonieni zostaną stypendyści. Kapituła Nagrody Sportowej Miasta Poznania zbiera się 4 czerwca, aby wyłonić najlepszego sportowca i trenera za rok 2019.

Również obiekty sportowe i rekreacyjne zarządzane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zostały zamknięte 10 marca. Jak wyjaśniał dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko, w tym czasie przeprowadzano remonty i renowacje na ich terenie. Wobec braku wpływów z ich wynajmu, minimalizowano koszty związane z utrzymaniem obiektów, aby zachować stabilność finansową. Hotel na Malcie został przeznaczony na hotel dla medyków i do dziś im służy. Przygotowywane są tam również obiady dostarczane do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Obecnie trwają przygotowania do stopniowego odmrażania bazy sportowej, jest to uzależnione od wytycznych związanych z sytuacją epidemiczną.

oprac. red.