grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Punkt Profilaktyki Intymnej w nowym miejscu

We wrześniu Rada Miasta Poznania przyjęła do realizacji wieloletni program promocji i ochrony zdrowia pod nazwą "Punkt Profilaktyki Intymnej 24 h dla mieszkańców Poznania na lata 2021-2023". Od początku 2021 roku punkt działa w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznym Usług Medycznych.

Fot. Miasto Poznań - grafika artykułu
Fot. Miasto Poznań

Punkt Profilaktyki Intymnej działa w Poznaniu od października 2018 r. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Dostępny jest dla mieszkańców Poznania (również nieubezpieczonych) przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na realizację programu w latach 2021-2023 przyznano ponad 3 mln zł.

Od 1 stycznia 2021 roku Punkt mieści się w siedzibie POSUM, przy Al. Solidarności 36. Aby umówić wizytę, należy zarejestrować się dzwoniąc pod numer 61 647 77 25 lub skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie POSUM.

W punkcie realizowane są konsultacje i porady lekarskie dotyczące chorób, higieny intymnej, antykoncepcji (zarówno naturalnej jak i farmakologicznej). Zapewniona zostanie doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych. Miejsce to oferuje dostępność do badań USG, mammografii, skierowań na badania diagnostyczne chorób ginekologicznych. Zapewnione są również konsultacje oraz badania USG i PSA w kierunku profilaktyki i wczesnego wykrywania raka prostaty. W punkcie nie wykonuje się żadnych zabiegów medycznych.

oprac. red.