Biuletyn Miejski

Biuletyn Miejski

Rowerem z Wildy do centrum

- Droga rowerowa przy Dolnej Wildzie to ważna inwestycja nie tylko dla rowerzystów, ponieważ obejmuje również remont chodników, a to znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo poruszania się pieszych - komentuje Dorota Bonk-Hamermeister, radna miejska i jednocześnie przewodnicząca Rady Osiedla Wilda. Ulice Dolna Wilda i Górna Wilda zostaną wkrótce rozbudowane o dwukierunkową drogę dla rowerów, którą będzie można dojechać do centrum Poznania.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał tego roku. Dwukierunkowa droga rowerowa połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską w centrum Poznania.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

- Najważniejsze jednak, że będzie można choć w jednym miejscu na Wildzie przejechać bezpiecznie rowerem - mówi Dorota Bonk-Hamermeister. - Ta dzielnica jest chyba najgorzej wyposażona w infrastrukturę rowerową w Poznaniu. Po zakończeniu budowy odcinka od ul. Św. Jerzego do Królowej Jadwigi, rowerzyści zyskają wygodną trasę z centrum na południowe krańce miasta.

Radna ma jednocześnie nadzieję, że to dopiero początek inwestycji w infrastrukturę rowerową na Wildzie. - Wildeccy rowerzyści chcieliby bezpiecznie jeździć również po Górnej Wildzie, Wierzbięcicach czy ulicy Przemysłowej, a także bez zagrożenia życia poruszać się na ich przecznicach - podkreśla radna Dorota Bonk-Hamermeister.

oprac. mat.