grafika z logotypem Biuletynu Miejskiego

Biuletyn Miejski

Zgłoszenia do Nagrody Artystycznej

W tym roku po raz 32. będzie można zawalczyć o Stypendium dla młodych twórców z poznańskiego środowiska artystycznego oraz Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania. Termin zgłoszeń upływa 31 marca.

Uroczysta sesja RMP 29.06.2021 r., Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania odbiera Maciej Rychły - grafika artykułu
Uroczysta sesja RMP 29.06.2021 r., Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania odbiera Maciej Rychły

Jak informują przedstawiciele Wydziału Kultury z Urzędu Miasta w Poznaniu - prawo do zgłaszania kandydatur do przedmiotowej Nagrody i stypendiów przysługuje: Radnym Miasta Poznania, dotychczasowym laureatom Nagrody Artystycznej, członkom Kapituły, stowarzyszeniom, fundacjom oraz szkołom i instytucjom kultury działającym w Poznaniu.

Stypendia dla młodych twórców przyznawane są osobom, które ukończyły/ukończą 16. rok życia i nie ukończyły/nie ukończą 31. roku życia w roku przyznania stypendium.

Wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Poznania tradycyjnie planowane jest na 29 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania, w dniu Święta Miasta obchodzonego z okazji imienin jego patronów.

Laureatów wyłaniają powoływane przez Radę Miasta Poznania kapituły, złożone z wybitnych artystów i naukowców, a sami laureaci to osoby o niekwestionowanych osiągnięciach, twórcy i naukowcy, których dorobek został doceniony przez poznańskie środowiska jako istotny wkład w rozwój regionu i miasta Poznania. Na przestrzeni 30 lat Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania otrzymali m.in.: Stanisław Barańczak, Małgorzata Musierowicz, Izabella Gustowska, Krystyna Miłobędzka, Malina Prześluga, a w roku ubiegłym - Maciej Rychły.

oprac. red.