foto

Ferie z IPN

2013-01-17 ( czwartek ) – 2013-01-24 ( czwartek )
Siedziba IPN ul. Rolna 45 a, Poznań

Od ponad dekady Instytut Pamięci Narodowej stara się wspierać edukację historyczną Polaków i wspomagać w tej misji pedagogów i wychowawców. W oparciu o to bogate, ponad dziesięcioletnie doświadczenie, poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej wychodzi naprzeciw potrzebom młodego pokolenia, proponując niecodzienny kontakt z historią w postaci zajęć/warsztatów na pograniczu edukacji i zabawy. Jak co roku, podczas ferii zimowych, zaprasza dzieci i młodzież, spędzające wakacje zimowe w domu, w mieście, do udziału w spotkaniach, które przybliżą realia życia w państwie komunistycznym, jak również zainspirują do samodzielnych poszukiwań i pozwolą na lepsze zrozumienie epoki PRL.

Program:

17 stycznia 2013 godz. 11.00

W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjum do wspólnej zabawy w najnowszą grę edukacyjną przygotowaną przez IPN "ZnajZnak".

"ZnajZnak" jest grą, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Przy użyciu jednego kompletu kart w "ZnajZnak" mogą grać jednocześnie nawet 32 osoby. W trakcie rozgrywki w "ZnajZnak" gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla polskiej historii znaki, daty, postacie, miejsca, odznaczenia, przedmioty... Nawiązując do opisanych na kartach pomocniczych ikon, można rozmawiać o najnowszej historii Polski.

24 stycznia 2013 godz. 11.00

W drugim tygodniu w siedzibie IPN w Poznaniu stworzymy wspólnie wystawę na temat Poznańskiego Czerwca 1956. Podczas spotkania wyświetlimy fragmenty filmów o Czerwcu, uczniowie będą mogli też zapoznać się z bogatą dokumentacją fotograficzną wydarzeń z 1956 r. Zaproszony gość - świadek historii, uczestnik wydarzeń, odpowie na pytania młodzieży.

Wszystkie zajęcia odbędą się w siedzibie IPN ul. Rolna 45 a.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszych zapisów na tydzień przed planowanym spotkaniem.

IPN zachęca do udziału zorganizowane grupy oraz osoby indywidualne.

Zapisy:

Dalszych informacji udziela:

dr Natalia Cichocka, Asystent Prasowy Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału w Poznaniu, tel. 618356900, 793 086 069

 Więcej na strona: Instytutu Pamięci Narodowej