Gra Turystyczna - Trzecia Edycja 2013 roku

2013-03-23 ( sobota )
Poznań

ZAGINĄŁ CESARSKI DIADEM - HISTORIA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE

Czy to możliwe, by w tym samym czasie i miejscu spotkać dwóch cesarzy: Ottona III i Napoleona? Fabuła gry będzie łączyć wątki historyczne z kryminalnymi, a to wszystko podlane sosem fantastyki naukowej. Dzięki temu na ulicach Poznania będzie można spotkać postaci z różnych epok i krajów.

Za sobotnie czasoprzestrzenne zamieszanie odpowiada roztargniony naukowiec, odkrywca metody podróży w przeszłość. Podczas eksperymentów z rewolucyjnym wynalazkiem, przeniósł się do przestrzeni poza czasem, w której to natknął się na Ottona III zmierzającego do Gniezna. Niestety, w wyniku zaskakującego spotkania zaginął cesarski diadem, którego Otton miał użyć podczas ceremonii symbolicznej koronacji księcia Bolesława Chrobrego na króla. Gdyby do tej uroczystości nie doszło, skutki byłyby opłakane, a historia Polski i Europy potoczyłaby się zupełnie inaczej... Zadaniem graczy będzie zatem rozwikłanie owego galimatiasu i odzyskanie diademu.

Do akcji może wejść każdy kto zbierze 3-5 osobowy zespół i zgłosi go na stronie www.gramiejska.pl najpóźniej 22 marca, a następnie przejdzie przez etap internetowy. Najlepsze zespoły ruszą w sobotę, punktualnie o godzinie 10:00 na ulice Poznania, by podjąć próbę uratowania dziejów. Na śmiałków którzy odnajdą diadem i zwrócą go prawowitemu właścicielowi czekają atrakcyjne nagrody.

Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w sobotniej grze miejskiej, to nic straconego. "Poznań poza czasem" będzie dostępny także w postaci gry turystycznej do samodzielnej zabawy. Kartę gry będzie można pobrać niebawem ze strony www.gramiejska.pl oraz www.letsplaypoznan.pl, a także otrzymać w Centrum Informacji Miejskiej i jego filiach.

- To już trzecia gra miejska w tym roku przygotowana przez nas we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Tym razem puścimy wodze fantazji i za jednym razem spotkamy postaci historyczne z kilku różnych epok. Choć będą pochodziły z różnych krajów, to jednocześnie będą z różnych powodów związane z Poznaniem. Mamy nadzieję, że dzięki różnorodności gier zachęcimy do zabawy nie tylko naszą wierną grupę graczy, ale także nowe osoby. Gra miejska to świetna forma aktywnej rozrywki na weekend dla całych rodzin - tłumaczy Szymon Dąbrowski, szef zespołu Gramiejska.pl.

- Staramy się zaprosić do "zabawy w Poznań" nie tylko jego mieszkańców, ale także turystów. Stąd też pomysł, by każda z gier miała swoją wersję do samodzielnej zabawy, którą można rozegrać w dowolnym czasie, zwiedzając miasto w zaskakujący sposób. Dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wszystkie gry są bezpłatne. Mogę też dodać, że są w pewnym sensie rozgrzewką przed drugą edycją międzynarodowego festiwalu gier "Let's play Poznań" (www.letsplaypoznan.pl), która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2013 roku - dodaje Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, będącej organizatorem wydarzenia.

Organizatorem Gry jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, a bezpośrednim realizatorem zespół Gramiejska.pl. Gra jest elementem projektu "Wszystko gra - rozwój i promocja produktów turystycznych aglomeracji poznańskiej" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

W skrócie:

REJESTRACJA: Już trwa na www.gramiejska.pl (możliwa do 22 marca)

ETAP INTERNETOWY: 20-22 marca 2013 r.

ETAP ULICZNY GRY: 23 marca w godzinach 10:00-14:00