Warsztaty: Dialog poprzez ruch fot. J. Wittchen

Warsztaty: Dialog poprzez ruch, prowadzi Krystyna Lama Szydłowska

2015-02-21 ( sobota )
Stary Browar, Słodownia +2, Półwiejska 40, Poznań

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat + ich rodziny.

wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?

Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów - wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Krystyna Lama Szydłowska - studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek taniec). W latach 1997-2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu "Fouette" w Poznaniu, a od 2009 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała z Witoldem Jurewiczem przy spektaklu "W", Januszem Orlikiem ("Not perfect") oraz Natalią Draganik ("Prowincje"). Zaangażowana w taneczną pracę z dziećmi od 2009 roku w pracowni "Pluszarnia". Prowadziła warsztaty w ramach tanecznego obozu dla dzieci w Niechorzu. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca klasycznego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat w Pracowni Artystycznej Dell'Arte. Pracowała jako instruktorka zajęć z ruchu scenicznego podczas warsztatów teatralnych w Teatrze Polskim w Poznaniu. Angażuje się w liczne wolontariaty, m.in. podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tańca w Bytomiu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego "Na Bosaka" w Połczynie Zdroju, Festiwalu Malta w Poznaniu. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju, jak łączenie tańca z projektowaniem mody. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych, m.in. z: Maciejem Kuźmińskim, Januszem Orlikiem, Dawidem Lorencem, Igorem Podsiadłym, Witoldem Jurewiczem, Anną Krysiak, Carlosem Rodero, Bernadett Jobbágy, Uri Ivgi, Keren Levi, Guido Verwer, Isabelle Shad. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. Taneczną pracę z dziećmi traktuje jako jedno z najbardziej rozwojowych i wymagających wyzwań.

Zobacz www.artstationsfoundation5050.com