a

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

2018-03-17 ( sobota ) – 2018-03-25 ( niedziela )
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Już w marcu salony Empik w całej Polsce zamienią się w krainę dedykowaną najmłodszym czytelnikom. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to święto literatury dziecięcej. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się spotkania z ulubionymi pisarzami i ilustratorami, warsztaty kreatywne oraz zabawy edukacyjne. Festiwal zawita do Poznania, gdzie 17, 24 i 25 marca w salonie Empik Plac Wolności odbędzie się osiem wydarzeń z cyklu, m.in. warsztaty detektywistyczne, lekcja o prawach zwierząt wokół książki "Zwierzokracja" oraz spotkanie i warsztaty z autorką "Elementarza w podskokach", czyli radosnej i kreatywnej książki o czytaniu w ruchu i zabawie.

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to idealna okazja na kreatywne spędzenie czasu z rodziną oraz rozwinięcie dziecięcej wyobraźni. Najmłodsi czytelnicy przeniosą się do świata ze swoich ulubionych książek i bajek. Zajęcia pozwolą uczestnikom zdobyć nowe umiejętności, a ciekawe zabawy oderwą od codzienności i zapewnią niesamowite wrażenia i wspomnienia.

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, który ma za zadanie promować dobrą literaturę dla dzieci, uczyć najmłodszych i ich rodziców świadomego i aktywnego korzystania z tego, co można znaleźć w wartościowych książkach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

* 17 marca, godz. 13:00-15:00, Operacja - kodowanie - szyfrowanie - warsztaty detektywistyczne

Warsztaty detektywistyczne wokół serii "Operacja". Na warsztatach każdy mały detektyw będzie mógł odszyfrować tajemny alfabet i przeczytać niewidzialne wiadomości, sprawdzić swój wzrok i słuch, a także otrzymać prawdziwą Legitymację Detektywa!

* 17 marca, godz. 15:00, Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w wielkie nieznane - Warsztaty z Marcinem Mortką

Spotkanie oraz warsztaty z Marcinem Mortką, autorem książek o Tappim. Bohater to sympatyczny wiking mieszkający w pięknym, magicznym Szepczącym Lesie.

* 24 marca, godz. 13:00, Wspólnie stwórzmy książkę - grę - Warsztaty z Moniką Karmazą

Dzięki niej dowiemy się o tym jaką drogę trzeba przejść od pomysłu do fizycznie istniejącej w domowej biblioteczce książki. Czyli słów kilka o idei, słowie i ilustracji. O wyklejce, oklejce i kapitałce. O magii tworzenia tytułu angażującego Czytelnika.

* 24 marca, godz. 14:00, Na tropach inspiracji - Warsztaty z Rochem Urbaniakiem

Warsztaty z autorem książki "Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" (Wydawnictwo TADAM). Kim jest papiernik? Czym się zajmuje? Te pytania są bardzo ważne, bo żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał - do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika.

* 24 marca, godz. 15:00, Wiewiórek i bóbr - Przygody leśnych detektywów - Warsztaty z Magdaleną Podbylską

Spotkanie wokół książki "Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów".

* 25 marca, godz. 13:00, Zwierzokracja, czyli zwierzaki mają moc i prawa! - Warsztaty z Olą Woldańską-Płocińską

Warsztaty z Aleksandrą Woldańską-Płocińską, autorką książki o prawach zwierząt - "Zwierzokracja".

* 25 marca, godz. 14:00, Elementarz w podskokach, czyli dwa podskoki, trzy przysiady - Warsztaty z Małgorzatą Swędrowską

Spotkanie oraz warsztaty z autorką "Elementarza w podskokach", czyli radosnej i kreatywnej książki o czytaniu w ruchu i zabawie. Zaproszenie do ruchu przed czytaniem ma uzmysłowić dorosłym, że czytanie z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale powinna się wiązać z różnorodnymi aktywnościami.

* 25 marca, godz. 15:00, Spotkanie z Zofią Staniszewską

Warsztaty detektywistyczne "W poszukiwaniu kła tygrysa".

_
opr.LT

Załącznik