Warsztaty Re-wita Stare Koryto Warty

2013-04-11 ( czwartek ) – 2013-04-12 ( piątek )
Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1

Stare Koryto Warty nie może być obecnie przywrócone do swej pierwotnej funkcji bez kosztownej regulacji biegu rzeki Warty. Mimo to, po czterdziestu latach od zasypania, ma szansę stać się atrakcyjną przestrzenią publiczną łącząca nabrzeża istniejącego dziś, czynnego koryta rzeki.

Trwałe i atrakcyjne urządzenie Starego Koryta Warty wiąże się z długotrwałym i stopniowym procesem przekształceń. Dwa lata temu zorganizowane zostały pierwsze warsztaty "Re-wita Stare Koryto" w celu ożywienia kulturalnego tej przestrzeni.

W ich efekcie Stare Koryto Warty stało się miejscem goszczącym szereg udanych imprez plenerowych skierowanych do mieszkańców miasta Poznania. Dzisiaj mamy możliwość przeprowadzenia kolejnych warsztatów, które staną się punktem wyjścia do stworzenia konkretnego już projektu zagospodarowania Starego Koryta Warty i jego późniejszej realizacji.

Z tego względu Urząd Miasta Poznania wspólnie ze Stowarzyszeniem Chwaliszewo i Radą Osiedla Stare Miasto wyszedł

z inicjatywą organizacji warsztatów na temat zagospodarowania Starego Koryta Warty. Warsztaty odbędą się przy użyciu metodologii Future City Game opracowanej przez British Council w ramach projektu Creative Cities.

Przedmiotem warsztatów będzie znalezienie takich pomysłów na zagospodarowanie Starego Koryta Warty, aby stało się atrakcyjnym wizualnie punktem przy Trakcie Królewsko-Cesarskim, łączącym Stary Rynek z Ostrowem Tumskim

- miejscem chętnie odwiedzanym przez poznaniaków i turystów oraz ogniskiem działań kulturalnych.

Na zakończenie warsztatów w głosowaniu zostanie wyłoniony najciekawszy pomysł, który będzie miał szansę na włącznie do strategii rewitalizacji Starego Koryta Warty. Z wynikami warsztatów będzie można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania: http://poznan.pl

Do udziału w warsztatach zapraszamy: mieszkańców, projektantów - architektów, urbanistów i designerów, socjologów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, urzędników i artystów, aby wspólnie zastanowić się nad możliwością rozwoju przestrzeni publicznej wokół gazowni i w interdyscyplinarnych zespołach stworzyć propozycje jej zagospodarowania i ożywienia.

Załącznik