• Przejdź do menu głównego
  • Przejdź do treści
  • Mapa strony
  • Poznan.pl
  • Pozostałe
    • Dziecko
    • Kultura
    • Fakty i Liczby
    • Firma
    • Oświata
    • Poznań - UEFA Euro 2012™
    • Sport
    • Studia
    • Środowisko
    • Turystyka
    • Zdrowie
  •  Twoje uwagi
  • Wysoki kontrast
  • Niepełnosprawni
  • english
  • Sport
  • Firma
  • Dziecko
  • Oświata
  • Studia
  • Środowisko
  • Niepełnosprawni
  • NGO
  • Fakty i Liczby
POZnan
>cik

Kontakt

  • Kontakt
  • miasto
    • Samorząd
    • Dziecko
    • UEFA Euro 2012
    • Fakty i liczby
    • Organizacje pozarządowe
    • Osiedla
    • Oświata
    • Rewitalizacja
    • Sport
    • Studia
    • Środowisko
    • Zdrowie
  • biznes
    • Baza konferencyjna
    • PDP
    • Firma
    • Inwestorzy
    • Poznański Lider Przedsiębiorczości
  • turystyka
    • Poznaj Poznań
    • Ostrów Tumski
    • Stary Rynek
    • Trakt Królewsko-Cesarski
    • Malta
    • poznan.travel
  • kultura
    • kulturapoznan.pl
    • CYRYL
  • Jesteś tutaj:
  • poznan.pl
  • Centrum Informacji Kulturalnej
  • Wydarzenia
  • A A A
  • Koncert - Kopyt/Kowalski>
  • fotokod

Koncert - Kopyt/Kowalski

logo

2014-05-14 (środa)
20:00

Klub Dragon, ul. Zamkowa 3, Poznań


Bilety: 10/15 zł

Kopyt/Kowalski to poznański duet elektroakustyczny, który tworzą Szczepan Kopyt - poeta i gitarzysta oraz Piotr Kowalski - perkusista i producent muzyczny. Debiutancki "buch" z 2011 r., który stanowi połączenie nowej poezji z muzyką elektroniczną i alternatywną, przyniósł duetowi kilkanaście koncertów w Polsce (m.in. w Kawiarni Literackiej na OFF Festiwalu) i na Słowacji, a Szczepanowi Kopytowi nominację do Paszportu Polityki (wydawnictwo składa się z tomiku wierszy i płyty). W tym roku światło dzienne ujrzał nowy płytomik "kir". Przynosi on zupełnie inne, surowe, bluesowo-psychodeliczne kompozycje. Radykalnej redukcji poddali muzycy ilość obsługiwanych instrumentów - z całego arsenału pierwszej płyty i setu koncertowego zostały gitara i perkusja, a środek ciężkości został przeniesiony na dobrze rozegrany aranż. Oczywiście cała ta muzyka kręci się wokół kolejnej porcji poezji.
"KIR to album, który powinien trafić do każdego, kto ceni sobie tradycję Dylanowskich protestsongów oraz zwraca uwagę nie tylko na wątki czysto muzyczne. Kopyt/Kowalski nagrywając ten album znaleźli dotychczas pustą przestrzeń i wypełnili ją szczerym, pozbawionym patosu przekazem. Bardzo udana płyta".
popupmusic.pl
"Już pierwsza płyta, czy raczej płytomik duetu buch przykuwała uwagę. KIR zaskakuje jeszcze mocniej, przede wszystkim wycieczką w niepenetrowane wcześniej ascetyczne bluesowe rejony. (...) Przemilczenie tej płyty przez liczne portale jest tym smutniejsze, że biadoląc nad tym, że "zespoły nie mają tekstów po polsku" przegapiają najlepsze teksty po polsku od dawna."
fuckyouhipsters.blogspot.com
"Doskonały przykład połączenia miękkiej (bo rozrywkowej) funkcjonalności muzyki z ciężarem idei, jaką za jej pośrednictwem chce się przekazać. (...) Najnowsze kompozycje jawią się już nie tylko jako dźwiękowa forma przestrzeni do artykulacji wierszy zaangażowanych, ale przede wszystkim jako fundament spójnego i dojrzałego muzycznie albumu (co niestety odbiło się słabym echem w tzw. polskiej prasie muzycznej). (...) Lekkość i flow, z jakim wokalista wyśpiewuje teksty, nadają tej muzyce wręcz tanecznego sznytu, podczas gdy przekaz jasno daje do zrozumienia, że chodzi przecież o "zgodę na bagdad" i "ciszę o nangar khel", gdy "prezydent uda się wkrótce na koniec półwyspu hel". Mówiąc krótko, ale żarliwie - aliteracje, powtórzenia i uroki prozodiów jadą wierzchem na brzmieniu nawiązującym do korzennej muzyki uciemiężonych afroamerykanów. Wszystko w imię wspólnotowego sprzeciwu wobec dyktatu kapitału."
screenagers.pl
Oficjalna strona zespołu:
www.kopytkowalski.pl

Zobacz www.mdk.krzyk.pl

  • Podziel się:
  • wykop
  • twitter
  • facebook
  • google plus

Wydarzenia

Dzisiaj
« ‹
maj 2014
› »
pon wto śro czw pią sob nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  • zaproponuj wydarzenie

Wybierz kategorię

  • Biznes
  • dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
  • Dziecko
  • Imprezy w CK Zamek
  • Inne
  • Koncerty
  • Konferencje, spotkania i wykłady
  • Kultura i sztuka
  • Oświata
  • Pozarządowy Poznań
  • Rozrywka
  • Seniorzy
  • Sport
  • Targi
  • WDGR
  • Wydarzenia międzynarodowe
  • Wydarzenia online/zdalne
  • Wystawy
  • Zdrowie
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
XHTML 1.1
CSS
© 1998 - 2022 Urząd Miasta Poznania
  • o serwisie
  • polityka prywatności
  • cookies
  • kontakt
  • mapa serwisu
  • Kanały RSS
  • m.poznan.pl
  • domeny POZNAN.PL
  • Zasady komunikowania w mediach społecznościowych