Muzealna Akademia Dziecięca

Muzealna Akademia Dziecięca. Przygoda VII

2015-03-21 ( sobota )
Galeria Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań

Pokaz muzealnej mody Czy kiedyś ubierano się tak jak dzisiaj, czym różnią się nasze współczesne stroje od tych dawnych?

Zajęcia mają formę oprowadzania po ekspozycji muzealnej połączonego z interaktywnymi zabawami. Podsumowaniem całości jest warsztat plastyczny.
Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi i towarzyszenie dzieciom w różnorodnych przeżyciach i doświadczeniach, jakie staną się ich udziałem podczas zajęć. Warsztat plastyczny ma na celu pobudzanie kreatywności dzieci oraz odkrywanie przez nie przyjemności, jaką daje tworzenie. Program Muzealnej Akademii Dziecięcej składa się z 20 "spotkań-przygód", tworzących dwuletni cykl zatytułowany Muzeum pełne przygód. Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Każde spotkanie składa się z dwóch części:
- część teoretyczna ma formę "wyprawy" do galerii. Dzieci otrzymują wygodne poduszki, dzięki czemu uważne przyglądanie się wybranym dziełom przebiega w komfortowych warunkach. Części teoretycznej towarzyszą zadania i zabawy, stanowiące przeciwwagę dla pełnych koncentracji chwil przyglądania się dziełom. Zabawy zawsze związane są z tematem spotkania.

- część praktyczna ma formę warsztatu plastycznego. Temat warsztatu jest związany z tematem danej "przygody". Są to różnego rodzaju działania plastyczne (malowanie, wyklejanie, rysowanie, lepienie z plasteliny). Celem warsztatu jest samodzielne zmierzenie się dzieci z tematem oraz rozwiązanie postawionego przed nimi zadania plastycznego.

Spotkanie kończy wspólna prezentacja prac. Jej celem nie jest wyłapywanie niedoskonałości, lecz zestawienie różnorodnych punktów widzenia i przedstawiania, z których każdy jest właściwy, bo zgodny z realnymi, aktualnymi możliwościami dziecka.

Muzealna Akademia Dziecięca zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat.  Wstęp w cenie biletu normalnego.
Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.
Zajęcia prowadzą Paulina Broniewska i Sabina Kiełczewska.

Więcej o cyklu tutaj