a

Warsztaty djembe dla początkujących z Maciejem Gizejewskim

2015-03-26 ( czwartek )
Trochę Kultury, ul. Dominikańska 7a, Poznań

Organizatorzy pomyśleli sobie, że fajnie byłoby zaprosić pasjonata muzyki, aby poprowadził warsztaty muzyczne i stwierdzili, że zarówno Maciej jak i djembe to dobra opcja na rozpoczęcie takich spotkań!
Maciej Gizejewski:
Cajonista, conguero, perkusjonista i perkusista współpracował m.in. z Trilok Gurtu, Panagiotis Andreou, Ramesh Shotam, Giridhar Ghatam Udupa, Julio Davalos, Cheb Miloud, Stanisław Soyka, Krzysztof Ścierański, Magda Navarrete,Vibraslap, Lanaya oraz solistami i zespołami z Maroka, Kuby, Senegalu, Brazylii, Indii, Algierii, Hiszpanii, USA i Chin.
Jego pasją jest wszystko co perkusyjne, pełne życia i emocji.
Akompaniował na zajęciach z folkloru afrokubańskiego na większości festiwali w Polsce jak i na Barcelona Guaguanco Festival 2012 takim tancerzom jak Julio Manguero, Yeni Molinet, Hector Oviedo Abreu, Yoannis Tamayo, Jorge Camaguey, Danger Rodriguez, Eryk&Martyna.
Zdobywca 3 tytułów rekordu Guinessa z Republiką Czadu Zbyszka Łowżyła i 4miejsca w 2ndo Concurso De Cajon Barcelona 2009.
Tworzy projekty world music Bliongo, Danza Del Fuego, Punto Latino, Afropolski.
Od 2009 roku jest kuratorem Festiwalu Perkusyjnego Korzenie Rytmu oraz warsztatów taneczno-muzycznych Corazon Rumbero. Z zamiłowania etnomuzykolog i kolekcjoner wiedzy i umiejętności perkusyjnych.
W 2011 roku odbył dwie muzyczne podróże do Maroka, podczas których miał okazję grać wesela i ceremonie transu z lokalnymi mistrzami muzyki tradycyjnej.
Na przełomie 2013 i 2014 miał okazję pojechać w 3miesięczną trasę koncertową z latynoskim zespołem Ocho Punto G po Irlandii i Maroku.
Prowadził warsztaty bębniarskie w szwedzkim mieście Umea (Europejskiej Stolicy Kultury 2014) w ramach programu "Dziecko Potrafi" a jego sylwetka jest przedstawiona w rosyjskim filmie dokumentalnym o sambie na świecie "Brasilomania".
Intensywnie studiuje cajon flamenco, conga, djembe, darbuka i perkusję a swój groove uzupełnia instrumentami
- afrokubańskimi (bata, bongo, timbales),
- brazyliskimi (surdo, repinique, timbau, caixa),
- afrykańskimi (dunun, tama, calebasse, udu, balafon),
- obręczowymi (kanjira,pandeiro,daf,riq,bendir),
- perkusjonaliami tradycyjnymi i zrobionymi z recyclingu (shakery, caxixi, cabasa, chequere, chocalho, ago-go, campana etc).
I właśnie ta postać zdradzi Wam tajniki djembe!
Jeżeli będzie Wam się dobrze grało to myślę, że Maciej da się przekonać na małe jammowanie po warsztatach ;)

Wstęp: 35 zł za godzinną lekcję w max 10 osobowej grupie (rezerwacja poprzez dokonanie przedpłaty)
Djembe we własnym zakresie, ale w razie gdyby się tak nie udało załatwić to piszcie: oczytk@gmail.com