Przewodnik po komunikacji miejskiej dla mam

"MAMY miejsce" czyli przewodnik po komunikacji miejskiej dla mam

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomiło przewodnik dla przyszłych i obecnych mam, który ułatwi im podróżowanie komunikacją miejską.

"Niejednokrotnie nasi pracownicy byli świadkami, kiedy osoba, wsiadająca do pojazdu z wózkiem dziecięcym, próbowała korzystać z niewłaściwych drzwi" - przyznaje rzecznik prasowy MPK Poznań Sp. z o.o. Iwona Gajdzińska. - "Zbyt wąska przestrzeń, przeszkoda w postaci dodatkowej barierki, to wszystko sprawiało, że spanikowana mama naprędce szukała innej możliwości wejścia do pojazdu. Sytuacja narażała na stres nie tylko ją, ale i podróżnych, którzy niecierpliwie oczekiwali na odjazd z przystanku i odliczali mijający czas".
Drugą sprawą jest ustawienie wózka dziecięcego w pojeździe. Mamy nie muszą cisnąć się między rzędami krzesełek, ponieważ w poznańskich pojazdach komunikacji miejskiej, dla wózków wyznaczona jest specjalna przestrzeń. Chcemy więc mamom podpowiedzieć, którędy wsiadać i gdzie ustawić wózek dziecięcy, aby podróżowało im się lepiej.
Mamy ze starszymi dziećmi powinny też pamiętać, że również mają w poznańskiej komunikacji swoje miejsce. Jest ono oznaczone specjalnym symbolem.

Zarówno im, jak i pozostałym pasażerom chcemy przypomnieć, że mamy mają swoje przywileje i powinny mieć możliwość korzystania z nich. Ustępujmy więc miejsca i pomagajmy mamom!

Przewodnik po komunikacji miejskiej dla mam