"Banda z Wildy" - nowa seria dla młodzieży

20 kwietnia odbyła się premiera książki "Klub Enigma" Agaty Romaniuk wydana przez Wydawnictwo Poznańskie. Bohaterami kryminału dla młodzieży jest czwórka przyjaciół z poznańskiej Wildy, których połączy nietypowa zagadka i wspólna walka o dobro zwierzaków.

fot. materiały prasowe - grafika artykułu
fot. materiały prasowe

Tajemnica? Zagadki i szyfry? To właśnie łączy czwórkę przyjaciół, szóstoklasistów z poznańskiej Wildy. Kokos ma imponujące dredy i kocha piłkę nożną. Marcel marzy o psie i o tym, żeby móc normalnie jeździć na rowerze. Wowa to nieco wycofany geniusz matematyczny, a Inka - ostra dziewczyna w zielonych trampkach. Razem zakładają tajny klub i ruszają tropem podejrzanego filmiku z sieci. Jacyś dranie źle traktują psy, a w dodatku wyciągają pieniądze od ludzi o dobrym sercu. Banda z Wildy nie może tego tak zostawić!

Autorka powieści - Agata Romaniuk - wydała już wcześniej, nakładem Wydawnictwa Poznańskiego, dwa przejmujące reportaże dla dorosłych, Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu oraz Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości. Jest również autorką serii dla młodszych dzieci - Precelek z kociej szajki - opowiastek o przygodach rezolutnego kota i jego przyjaciół. Jej pełna zagadek, a przy tym niepozbawiona wrażliwości Banda z Wildy ma szansę spodobać się kolejnej grupie czytelników.

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności | Poznan.pl