Festiwal Najmłodszych 2024

Tegoroczny Festiwal Najmłodszych będzie naprawdę odlotowy! Tematami przewodnimi zbudowanego przez Art Fraction Foundation programu są bowiem: lot, lekkość i wszelkie latające. Nie możecie tego przegapić - dlatego koniecznie odwiedźcie przestrzenie Teatru Animacji i Centrum Kultury Zamek pomiędzy 4 a 7 lipca 2024 roku.

Plakat Festiwalu Najmłodszych, utrzymany w pastelowej kolorystyce, przestawia abstrakcyjne niebo, ptaki, żółto-czerwone kule - grafika artykułu
Festiwal Najmłodszych

Art Fraction Foundation zaprasza na najfajniejszy, najbardziej uskrzydlający i najmocniej budujący więzi Festiwal Najmłodszych 2024. Organizatorzy lubią zmiany, dlatego każdego roku program Festiwalu dostarcza trochę innych doświadczeń. Tym razem to przede wszystkim spektakle teatralne i taneczne oraz koncert.

Lista spektakli, które będą wystawiane

"Luft / Powietrze" Nir de Volff  Theater o.N. (Niemcy)

"Púpätko / Pączek" Divadlo Jána Palárika (Słowacja)

"Neregėtas pasaulis / Niewidzialny świat" Dansema Dance Theater (Litwa)

"Bato Lato. Kde je světlo? / Ma i Luszek. Gdzie jest światło?" Divadlo loutek Ostrava (Czechy)

"Morze ∞ możliwości" Fundacja Gra/nice (Łódź)

"Tu mieszkamy" Teatr Animacji (Poznań)

Będzie też dużo uskrzydlającej zabawy podczas premierowego koncertu "Densy i Sensy" z kompozycjami i w wykonaniu Iwony Skwarek, do tekstów Maliny Prześlugi oraz w ramach Potańcówek "Ptasie Pary".

Bardzo ważne jest dla organizatorów, by Festiwal Najmłodszych był dostępny dla wszystkich dzieci, dlatego z Wilna przyjeżdża znana na całym świecie produkcja "Niewidzialny świat" teatru Dansema. Spektakl pokazywany będzie w dwóch odsłonach: pierwszej - dla dzieci niewidomych i niedowidzących w wieku 1-8 lat, oraz drugiej - dla osób neuroróżnorodnych w wieku 1-6 lat.

Przez cały festiwalowy weekend będzie można spędzić czas w przestrzeni relaksu wykreowanej w Atrium Zamku, gdzie odbywać się będą kreatywne zabawy i artystyczne działania dla całych rodzin, bowiem organizatorom bardzo zależy, żeby Festiwal Najmłodszych dodał uczestnikom skrzydeł.

Zobacz: Program Festiwalu Najmłodszych

Informacje dla opiekunów

Każde wydarzenie, które znajduje się w programie zostało przygotowane z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki. Organizatorom zależy, aby wszyscy goście czuli się wyjątkowo, bezpiecznie i komfortowo - tak, by w jak najpełniejszy sposób mogli doświadczać sztuki. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które, pomogą zaplanować wizytę i cieszyć się spędzonym czasem.

Planując udział w wydarzeniach Festiwalu warto przyjść wcześniej, by dać dziecku czas na oswojenie się z przestrzenią i przygotowanie do udziału w wydarzeniu.

Na miejscu pamiętajcie, że:

  • spontaniczne reakcje dzieci są wspaniałe! Organizatorzy cieszą się, gdy dzieci śmieją się i żywo reagują na to, co dzieje się na scenie
  • głosy dorosłych są bardzo donośne i przeszkadzają widzom
  • w trosce o bezpieczeństwo dzieci, organizatorzy proszą, aby w trakcie spektaklu pozostały one na widowni (o ile artyści wyraźnie nie zaproszą ich na scenę)
  • jeśli dziecko poczuje się niekomfortowo lub zacznie płakać - spróbujcie stanąć z tyłu lub wyjść na moment z sali, by dać mu chwilkę na uspokojenie. Zawsze możecie wrócić!
  • początek spektaklu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialscy nie będą wpuszczani

Bilety na Festiwal dostępne będą w serwisie Bilety24 od 03 czerwca

Kupując bilety pamiętajcie, że:

  • Wydarzenia w ramach Festiwalu Najmłodszych, które odbywają się w teatrze Animacji oraz CK Zamek są płatne - bilety obowiązują zarówno małych, jak i dużych widzów. Każdy widz w wieku powyżej 6 miesięcy musi mieć własny bilet.
  • Wydarzenia w ramach Pikniku Rodzinnego, które odbywają się w Holu CK Zamek są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona!
  • W trosce o widzów, przy każdym wydarzeniu podawany jest wiek widzów - organizatorzy proszą o przestrzeganie wyznaczonych granic.
  • Początek spektaklu jest bardzo ważny, a małe dzieci łatwo się rozpraszają, dlatego spóźnialscy nie będą wpuszczani.
  • Informujemy, że zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu Festiwalu.

Projekt "Festiwal Najmłodszych" realizowany jest przez Art Fraction Foundation. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowano ze środków Miasta Poznania.

Partnerem festiwalu są Centrum Kultury Zamek oraz Teatr Animacji.