Pyrkon dla najmłodszych

Strefa Dziecięca to miejsce dla dzieci do 12 roku życia, w którym mogą spędzić czas samodzielnie lub w towarzystwie swoich rodziców.

plakat - grafika artykułu
Plakat

Wizyta w Strefie Dziecięcej to przede wszystkim okazja, by uczestniczyć w specjalnie przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami. Wśród atrakcji nie zabraknie również eksperymentów, interaktywnych wystaw oraz pokazów. Na terenie znajdować się będzie także Świetlica Fantastyczna, gdzie dzieci będą miały możliwość m.in. pobawić się klockami czy zagrać w gry planszowe. Najmłodsi (do 4 lat) i ich Opiekunowie znajdą tu specjalnie przygotowaną Strefę Malucha z piankowymi puzzlami i leżakami dla ich Opiekunów. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni Wolontariusze (Gżdacze) i zaproszeni Animatorzy.

Pyrkon i wizyta w strefie to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia dzieci włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami.

Nierozłączną częścią Strefy są zaproszeni przez Organizatorów goście specjalni, m.in.: pisarze literatury dziecięcej, ilustratorzy bajek, a także niezależni artyści. Strefa Dziecięca to również zabawy integracyjne, warsztaty kreatywne rozwijające nie tylko dziecięcą ciekawość i wyobraźnię, ale także poświęcone nauce i sztuce. Od kilku edycji swoje prelekcje prowadzą również "Młodzi Prelegenci", gdzie to dzieci tworzą program dla swoich rówieśników. Wystąpienie Małego Prelegenta należy zgłosić przez formularz zgłaszania programu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przy wejściu na strefę obowiązuje rejestracja małych Uczestników. Rejestracja, to procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim maluchom, które przebywają pod opieką organizatorów.

Formularz rejestracji dziecka na Strefę Dziecięcą Festiwalu Fantastyki PYRKON 2024 (google.com)

Dodatkowe informacje m.in. o cenach biletów, opaskach, a także bezpieczeństwie Uczestników (Dzieci) można znaleźć w zakładce Rodzinny Pyrkon ⋆ Pyrkon Fantastyczne Miejsce Spotkań

Program Pyrkonu ⋆ Pyrkon Fantastyczne Miejsce Spotkań