Rajd rowerowy dla dzieci - Rzeka Rowerów 2024

14-stego lipca odbędzie się w Poznaniu kolorowa rowerowa parada organizowana przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa. Impreza rozpocznie się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania a zakończy się nad brzegiem Cybiny pod Bramą Poznania. Letnie popołudnie spędzimy na rodzinnym pikniku z mnóstwem atrakcji.

Kolaż zdjęć: dzieci wykonujące prace plastyczne, kobieta z czerwonymi wstążkami, osoby na dziedzińcu Urzędu Miasta - grafika artykułu
Rzeka rowerów

Rowerowy Poranek, podczas którego będziemy mogli barwnie udekorować nasze rowery rozpocznie się w niedzielę 14 lipca o godzinie 10:30. Dzielni pomocnicy będą czekali na Was na starcie, czyli na Wolnym Dziecińcu Urzędu Miasta Poznania, z materiałami do dekoracji. 

Trasa dostosowana dla dzieci

O godz. 11:00 chętni pod opieką przewodnika będą mogli poznać ciekawostki, które skrywa pl. Kolegiacki. O godz. 11:45 rozpocznie się wspólna rozgrzewka z trenerką Anitą, by w samo południe wystartować w rajdzie. W barwnym korowodzie rowerzyści przejadą przez miasto na piknik pod Bramę Poznania. Trasa liczy ok. 3,5 km i jest dostosowana do umiejętności dzieci, a przejazd będzie w całości zabezpieczony przez policję.

Po dotarciu do Bramy Poznania na uczestników będzie czekał piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. O dobrą zabawę i ruch zadba Mozaika Dzieciom. Możecie liczyć na malowanie buziek z dwoma uzdolnionymi animatorkami oraz animacje taneczno-ruchowe. To będzie dla Was bardzo aktywne popołudnie!

Warsztaty szprychówkowe

Uczestnicy pikniku będą mogli także wziąć udział w warsztatach szprychówkowych, które pochłoną bez reszty niejedno dziecko i dorosłego. Poprowadzi je Natalia (BananaMama) - wrocławska ekspertka w prowadzeniu warsztatów dla każdego i animacji dzieci. W trakcie imprezy zaproponowała tworzenie szprychówek. Uczestnicy i uczestniczki będą ozdabiać kartki papieru metodą kolażu, które następnie zalaminują. W ten sposób każdy stworzy swoje małe dzieło sztuki do wsadzenia pomiędzy szprychy roweru.

Pokazy akrobatyczne

W ramach pikniku rowerowego pod Bramą Poznania jedną z atrakcji będą pokazy akrobatyczne. Spektakularne pokazy akrobatyczno-cyrkowe zaprezentuje grupa AbstrAct Show, która pokaże m.in. akro-żonglerkę, akrobatykę partnerowaną, żonglerkę, monocykle, drabinę ekwilibrystyczną i gimnastykę artystyczną.